Sergei Kharitonov: UFC nie potrzebuje rosyjskiego mistrza

sherdog.com
sherdog.com

34-latek o tym dlaczego nie chce kontraktu z UFC.

Sergei Kharitonov (23-5) wygrał 5 ostatnich walk i przez wielu był typowany na zawodnika, który w niedalekiej przyszłości trafi do UFC jednak sam zainteresowany jest niechętny do tego by podpisać kontrakt z największą organizacją MMA na świecie.

Bądźmy szczerzy, ja uważam, że UFC nie potrzebuje rosyjskiego mistrza. To wniosek z długiego oglądania tej organizacji. Nasi zawodnicy walczą i walcząc ale i nie dostają walk o pas. Ale my próbujemy. Wcześniej czy później.

Jeśli chodzi o mnie, mam 35 lat i już nie jestem młodym zawodnikiem. Jeśli podpiszę kontrakt z UFC oni dadzą mi jedną walkę na rok. A teraz, w ciągu ostatnich 2 lat miałem 7 walk. Dlatego uważam, ze podjąłem właściwą decyzję. Zostaję tam gdzie chcę i gdzie mam możliwości. I jednocześnie walczę z mocnymi zawodnikami.

Jednak pod pewnymi warunkami Rosjanin dołączyłby do UFC.

Jeśli dostałbym zaproszenie bardzo chciałbym jeszcze raz zawalczyć z Werdumem.

Chciałbym kontrakt na rok z trzema walkami, przy czym jeśli wygram pierwszą i drugą to dają mi one walkę o pas.

Kharitonov to weteran organizacji Pride i Strikeforce, pod szyldem Pride Rosjanin walczył m.in. z Fabricio Werdumem, którego pokonał przez niejednogłośną decyzję sędziów. W ostatnich 4 walkach Sergei zaliczył 4 wygrane przez TKO pokonując Alexeya Kudina, Tylera Easta i 2-krotnie Kenny’ego Garnera.

Ambicji Kharitonovowi odmówić nie można, chcemy zobaczyć go w UFC?

3 thoughts on “Sergei Kharitonov: UFC nie potrzebuje rosyjskiego mistrza

  1. Ja bym go z checia w UFC zobaczyl. Ale w sumie madrze mowi z tym, ze chce walczyc czesto bo ma juz swoje lata. Wie, ze to jego ostatnie chwile na zarobienie kasy na walkach i chce je dobrze wykorzystac.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *