Senegalski zapaśnik Oumar Kane udanie debiutuje w MMA na gali ARES FC 1

UFC Fight Pass

Senegalczyk Oumar „Reug Reug” Kane co prawda nie zachwycił stylem walki w swoim debiucie w MMA, ale wrażenie robi samo to, jakim jest przykładem niesamowitych warunków fizycznych.

Podczas pierwszej gali ARES FC 1, która odbyła się w sobotę w stolicy Senegalu, Dakarze – bohaterem pojedynku co-main event w wadze ciężkiej był Oumar Kane, znany również jako „Reug Reug”, który wygrał swój debiut w MMA pokonując Marokańczyka Sofiane Boukichou.

Po dominacji w pierwszej rundzie, mistrz senegalskich zapasów Laamb wytoczył najcięższe działa przeciwko Sofiane Boukichou, który nie był w stanie przetrwać gradu ciosów oraz niskich kopnięć, które Oumar Kane wyprowadził na początku drugiej rundy. Mierzący 193 cm wzrostu i ważący ponad 120 kg Kane nie dał szans swojemu rywalowi ciskając swojego rywala o matę, przestawiając go niskim kopnięciem i kończąc go przed czasem po ciosach.

I choć nikt nie będzie zachwycony jego techniką, facet ten wygląda jak anatomiczny freak. Ponadto, „Reug Reug” za swoją walkę otrzymał bonus za występ wieczoru.

Co ciekawe, część walk gali ARES FC 1 została odwołana w trakcie jej trwania ze względów bezpieczeństwa zawodników. Wpływ miała na to zbyt duża wilgotność powietrza w Dakarze.

Wracając do zapasów senegalskich z których wywodzi się Oumar Kane, to oprócz obaleni dozwolone są również uderzenia rękoma. Poniżej fragment walki Oumara Kane w zapasach senegalski.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat senegalskich zapasów, były mistrz wagi ciężkiej UFC Cain Velasquez był gospodarzem programu kanału olimpijskiego w którym przybliżył nieco temat tej formy walki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *