Seminarium z Pawłem Nastulą – relacja

(fot. Yoshi)

Dnia 26 marca w Świdniku w sali sportowej Gimnazjum nr 3 odbyło się seminarium z zakresu Judo oraz MMA, które poprowadził mistrz olimpijski, dwukrotny mistrz świata, trzykrotny mistrz Europy w Judo Paweł Nastula. Gospodarzami seminarium byli trenerzy klubów Judo Shiroikaj Waldemar Białowąs oraz MMA Gladio Fight Club Wojciech Klimkiewicz.

Mimo że pogoda nie dopisała, temperatura była bliska zera oraz padał śnieg, na ilość uczestników seminarium nie można było narzekać. Szkolenie w Gi z zakresu Judo rozpoczęło się o godzinie 10 i trwało do 12. W tym czasie Paweł Nastula prezentował różne techniki podstawowe takie jak np. poprawne wykonywanie wychylenia kuzushi oraz ippon seoi nage kładąc akcent na kuzushi, poprawność wykonywania technik ouchi-gari i o’soto-gari a także szereg kombinacji rzutów z wykorzystaniem właśnie tych dwóch technik. Paweł zaprezentował również kombinacje przejść do duszeń i dźwigni w ne-waza. Uczestnicy byli podzieleni na grupy dzieci oraz dorosłych. Bardzo dużym plusem była spora przestrzeń oraz profesjonalne maty gdzie uczestnicy mogli swobodnie trenować. Po zakończeniu szkolenia Judo była półtora godzinna przerwa na której każdy mógł zrobić sobie zdjęcie z Pawłem oraz poprosić o autograf. Korzystając z chwili postanowiłem zadać Pawłowi kilka szybkich pytań, które już wkrótce będziecie mogli przeczytać. Muszę przyznać, że Paweł jest bardzo miłym i pogodnym człowiekiem, który znajdzie czas dla każdego a podczas szkolenia bardzo chętnie tłumaczył wszystkim techniki oraz korygował błędy.

Po przerwie o godzinie 13 każdy ubrany już w krótkie spodenki oraz rashguardy przystąpił do rozgrzewki, która była wstępem do treningu MMA w ochraniaczach na szczękę i rękawicach. Tak jak w przypadku poprzedniej części seminarium tak samo i w tej Paweł Nastula pokazywał tylko podstawowe rzeczy które mogą się najbardziej przydać w walce. Na początku mogliśmy zobaczyć m.in. atak oraz obronę przed uderzeniami z dosiadu, ataki z pozycji bocznej, uderzenia młotkowe oraz skretówki i duszenie zza pleców a także kilka innych. Wszyscy uczestnicy z ogromny zainteresowaniem przyglądali się technikom prezentowanym przez Nastulę i widać było że wkładają wszystkie siły aby wykonywać je jak najlepiej wylewając wiadra potu. Wszystko to na pewno zaowocuje kolejnym nabytym doświadczeniem i sposobnością wykorzystania tych technik na treningach oraz zawodach. Na zakończenie Paweł Nastula podziękował wszystkim za uczestnictwo w seminarium po czym rozległy się głośne brawa oraz nastąpiło wręczenie certyfikatów.

Seminarium z całą pewnością można zaliczyć do udanych. Szczególne podziękowania należą się organizatorom tego całego zamieszania czyli Waldemarowi Białowąsowi oraz Wojtkowi Klimkiewiczowi, którzy postarali się o jak najlepsze warunki dla uczestników którzy dali z siebie wszystko, widzów oraz samego Pawła Nastuli z którym mamy nadzieję się jeszcze spotkać być może w jeszcze większym gronie.

Sztuki walki to fajny sport 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *