Sean O’Malley wypada z UFC 239 przez pozytywne wyniki testów antydopingowych

mmaweekly.com

Seanowi O’Malley’owi kolejny raz powinęła się noga z oblanymi testami antydopingowymi przez co został usunięty z karty walk gali UFC 239.

O’Malley umieścił na swoim Instagramie oświadczenie w którym poinformował, że został zmuszony do wycofania się z gali UFC 239. Sugar był zestawiony do pojedynku z Marlonem Vera w karcie wstępnej.

Oto, co O’Malley miał do powiedzenia w sprawie wycofania go z lipcowej gali:

„Chcę podzielić się z wami faktami na temat moich ostatnich testów USADA i ich wpływu na moją walkę w przyszłym miesiącu.

USADA poinformowała mnie, że ostryna, substancja, która pojawiła się w moim systemie w zeszłym roku i doprowadziła do zawieszenia mnie przez USADA, pojawiła się ponownie na bardzo niskim poziomie w dwóch ostatnich testach. Dobrą wiadomością jest to, że USADA mówi, że jest to najprawdopodobniej pozostałość z ubiegłego roku i że jej niski poziom nie zapewnia mi przewagi. To dlatego USADA nie planuje nakładać na mnie kolejnych sankcji za te wyniki testów. Już odbyłem karę zawieszenia przez USADA za obecność ostryny w moim organizmie i jej poziom spadł dramatycznie od ubiegłego roku”.

O’Malley przyjął w ubiegłym roku sześciomiesięczne zawieszenie nałożone na niego przez Komisję Sportową Stanu Nevada (NSAC) za pozytywny wynik testu, który wykazał obecność ostaryny w jego organizmie. Jego zawieszenie zakończyło się w marcu. Nie wiadomo, czy UFC będzie szukać zastępstwa dla Marlona Very, ale do 6 lipca jest jeszcze trochę czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *