Scott Coker wyjaśnia, dlaczego Cat Zingano nie stoczy kolejnej walki z Cris Cyborg, jak pierwotnie planowano

Szef Bellatora Scott Coker wyjaśnił, dlaczego organizacja zestawiła Cat Zingano w innej walce a nie w pojedynku z mistrzynią wagi piórkowej Cris Cyborg.

Krajobraz w wadze piórkowej kobiet Bellatora robi się nieco szary. W ostatnich miesiącach, pretendentka do tytułu Cat Zingano starała się o walkę z mistrzynią Cris Cyborg. Następnie ogłoszono, że Zingano nie zmierzy się z Cyborg, ale z Pam Sorenson na gali Bellator 276.

Powód zmiany nie został podany na początku i zaczęto snuć wiele teorii na ten temat. Teraz prezydent Bellatora, Scott Coker, jest gotów rzucić nieco światła na tę sytuację.

„Więc w zasadzie Cat chciała stoczyć jeszcze jedną walkę przed walką z Cris” – powiedział Coker w wywiadzie dla MMA Fighting. „Nie sądzę nawet, że to ona tak naprawdę podjęła tę decyzję, to był jej menadżer”.

Zingano była tą, która wzywała do walki z Cyborg. Po jej ostatniej wygranej nad Olivią Parker, Zingano zaproponowała walkę o tytuł. Miała już wybrany termin i miejsce na walkę. Zaproponowała nawet, że spotka się z Cyborg w Los Angeles, ale do tego nie doszło. Amerykanka oskarżyła nawet Brazylijkę o unikanie testów antydopingowych, aby opóźnić walkę, co tylko podgrzało atmosferę. Cyborg i jej team twierdzą, że to nie miało miejsca.

Cyborg przyjęła wyzwanie Zingano i wydawała się gotowa do walki – tak było do czasu ogłoszenia walki Zingano vs. Sorenson. Po ogłoszeniu tej informacji Cyborg opublikowała wpis na Twitterze i usunęła wiadomość, w której oskarżyła Zinagno o ucieczkę przed walką.

„Menadżer powiedział: „chcemy jeszcze jednej walki”. Powiedzieliśmy „OK’ i zorganizowaliśmy dla niej walkę. Jeśli wygra, będzie mogła walczyć z Cris” – wyjaśnił Coker.

Zingano wygrała dwie walki w wadze piórkowej w Bellatorze, odkąd dołączyła do organizacji po zakończeniu swojej kariery w UFC. Jeśli wygra tę trzecią walkę, Coker twierdzi, że jej następną rywalką będzie Cyborg, jednak jeśli przegra, to Sorenson może stać się faworytką do walki o tytuł.

W tej chwili Cyborg nie ma innej opcji na walkę. Może po prostu czekać na zwyciężczynię walki z udziałem Zingano i Sorenson.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *