Scott Coker wskazuje na Lorenza Larkina jako kolejnego rywala Douglasa Limy

Ed Mulholland for USA TODAY Sports

Weteran UFC i Strikeforce najprawdopodobniej dostanie szansę na walkę o pas wagi półśredniej.

W walce wieczoru gali Bellator 232, Douglas Lima (32-7) pokonał Rory’ego MacDonalda (21-6-1, 9-4 w UFC) i odzyskał utracony w przeszłości pas kategorii półśredniej.

Od razu po wygranej pojawiły się pytania o nazwisko przeciwnika w pierwszej obronie tytułu. W odpowiedzi Scott Coker wskazał na Lorenza Larkina (21-7 1 NC, 5-5 w UFC), który zawalczy na grudniowej gali w Japonii i jeśli wygra to dostanie możliwość walki z mistrzem.

Chcemy by Lorenz Larkin zawalczył 29 grudnia na naszej gali w Japonii. Nadal pracujemy nad przeciwnikiem, ale on będzie walczył i reprezentował Bellator w rywalizacji z RIZIN.

Myślę, że Douglas Lima będzie chciał parę miesięcy wolnego i wtedy wróci. Ale uważam, że Larkin będzie pierwszym pretendentem jeśli nie przegra w Japonii.

Larkin jest obecnie na fali trzech kolejnych zwycięstw odniesionych w zeszłym i bieżącym roku, w ostatnich walkach Lorenz pokonał Fernando Gonzaleza, Iona Pascu i Andreya Koreshkova. 33-latek już miał szansę zdobyć pas, w debiutanckiej walce w klatce Bellatora Amerykanin rywalizował właśnie z Douglasem Limą przegrywając na punkty po 5-rundowym boju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.