Saenchai – analiza techniki jednego z najlepszych zawodników Muay Thai

fot. Marty Rockatansky
fot. Marty Rockatansky

Bardzo ciekawa analiza techniki walki Saenchai’a, uznawanego przez wielu za najlepszego, aktywnego zawodnika Muay Thai.

Dzięki tej analizie zobaczymy pewne szczegóły techniki jaką posługuje się Saenchai PKSaenchaimuaythaigym. Są to niuanse, które czasami trudno wychwycić w walce na żywo, ale które mają duże znaczenie. Takie rozłożenie techniki na czynniki pierwsze sprawia, że postrzegamy Saenchai’a jako niezwykle doświadczonego i świadomego swoich umiejętności zawodnika Muay Thai.

Na uznanie zasługuje także fakt, że Saenchai zdobył tytuły Lumpinee Championship w czterech różnych kategoriach, w tym tytuły WMC i WBC. Dodatkowo ze względu na to, że Saenchai często walczy poza swoją kategorią wagową, jest uznawany za jednego z najlepszych zawodników bez podziału na kategorię w Muay Thai.

Mocnymi stronami Saenchai’a szybkość oraz dobre wyczucie ringu, a o rekordzie walk chyba nie ma sensu się rozpisywać (277-52-2 Kickboxing, 5-0 boks).

One thought on “Saenchai – analiza techniki jednego z najlepszych zawodników Muay Thai

  1. Uwielbiem „Senczaja” akcje w stylu wchodzenie na przeciwnika w walce i łokieć w czubek głowy to kwintesencja muay boran. Choć ostatnio trochę za bardzo kozaczy 🙂 ale taki typowy tajski styl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *