Ryan Ford złamał rękę przed walkę z Jakem Shieldsem

Kanadyjczyk przegrał walkę już w I rundzie.

Ryan Ford (22-5) w sobotę stanął przed największym wyzwaniem w karierze. Jego przeciwnikiem na 14 gali World Series of Fighting był niedawno zwolniony z UFC, Jake Shields (30-7-1 1 NC, 4-3 1 NC w UFC).

Kanadyjczyk został poddany przed końcem I rundy. Po walce udostępnił nagranie na którym ujawnia, że doznał złamania ręki podczas wtorkowych sparingów. Co ciekawe, Ford bez problemów przeszedł przedwalkowe badania. Po walce Ryan został zawieszony na czas nieokreślony z powodu „złamania prawego przedramienia które stało się przed walką”.

O zdanie w tej sprawie zapytano prezydenta organizacji, Ray Sefo powiedział, że nic nie wiedział o urazie Ryana. Dodał też, że rozumie chęć zarabiania pieniędzy przez zawodników jednak zdrowie jest czymś najważniejszym. Ray ma nadzieję, że nikt w przyszłości nie będzie próbował przed walką zatajać tak poważnych urazów.

Wideo można obejrzeć tutaj.

A jak Wy oceniacie postępowanie Ryana Forda? Odwaga czy głupota?

2 thoughts on “Ryan Ford złamał rękę przed walkę z Jakem Shieldsem

  1. Widocznie uznał, że to jego największe wyzwanie w życiu i więcej taka okazja może się nie powtórzyć. Podjął więc walkę. Jak dla mnie odwaga. Niektórzy z zawodników doznają lekkiej kontuzji i odrazu termin walki przedłużony nie krócej jak pół roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.