Rozgoryczony Kyle Daukaus nie zgadza się z decyzją o zmianie jego walki z Kevinem Hollandem na walkę nierozstrzygniętą

sports.yahoo.com

Kyle Daukaus nie jest zadowolony z tego jak ostatecznie zakończyła się walka z Kevinem Hollandem w co-main evencie gali UFC Fight Night 193.

Zawodnik wagi średniej UFC Kyle Daukaus poddał swojego przeciwnika Kevina Hollanda przez duszenie zza pleców, ale jego walka zamiast zakończyć się jego zwycięstwem została uznana jako nierozstrzygnięta. Daukaus (10-2 MMA, 1-2 UFC) i Holland (21-7 MMA, 8-4 UFC) przypadkowo zderzyli się głowami przed sekwencją kończącą walkę. Holland był zamroczony i upadł twarzą na matę, co pozwoliło Daukausowi przejść za jego plecy i ostatecznie poddać go duszeniem.

Daukaus uważa, że to jemu należało się zwycięstwo i nie jest zadowolony z decyzji zmiany wyniku walki.

„To mnie po prostu denerwuje,” powiedział Daukaus na konferencji prasowej po gali. „On w pewnym sensie doszedł do siebie po uderzeniu głową, a Dan (sędzia) nic nie powiedział, gdy tam byliśmy. Wciąż walczył, więc było w porządku, dla mnie było w porządku.

Gdyby mi się to przytrafiło, byłoby w porządku. Gdyby wstał i stanął na nogi i znokautował mnie, zrobiliby z tego wielką sprawę na ESPN, mówiąc: „Och, zderzył się głową, a potem wstał i znokautował go”. Ale ponieważ on odzyskiwał siły po uderzeniu głową oddając plecy, a ja go udusiłem, dostaję no contest.”

Daukaus chciałby rewanżu z Hollandem, aby uzyskać bardziej jednoznaczny wynik. Na razie skupi się na swoim bracie, któremu pomoże  przygotować się do walki z Derrickiem Lewisem 18 grudnia, ale uważa, że początek 2022 roku może być dobrym terminem na rewanż z Hollandem.

„To będzie mnie dręczyć i nadal będzie mnie prześladować. To będzie mnie prześladować, dopóki nie zdobędę zwycięstwa, więc to jest tylko większa motywacja podczas treningów.”

Kevin Holland również powiedział, że chce ponownie zmierzyć się z Kyle’em Daukausem, więc raczej na pewno zobaczymy ich ponownie w Oktagonie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *