Royce Gracie tworzy nowy projekt „Combate Americas”

Legenda MMA i UFC Royce Gracie rozpoczyna nowy projekt dzięki któremu mają być wyławiane nowe talenty MMA w Ameryce Południowej.

Projekt „Combate Americas” to reality show MMA w którym główne role odgrywać będzie 10-ciu latynoskich zawodników z różnych krajów. Program ma ruszyć pod koniec tego miesiąca, a sam Gracie jest bardzo optymistycznie nastawiony na to jacy zawodnicy wystąpią w tej produkcji.

Nad wszystkim będzie czuwał współzałożyciel UFC Campbell McLaren. W „Combate Americas” rywalizować będzie 10 zawodników z kategorii półśredniej oraz piórkowej, będzie razem mieszkać i walczyć codziennie zanim sięgną po zwycięstwo w finale, które da im kontrakt z nową organizacją MMA o tej samej nazwie.

Trudno oprzeć się wrażeniu, że już to znamy z The Ultimate Fighter’a dzięki któremu takie reality show stały się bardziej popularne od wprowadzenia TUF’a w 2005 roku. Royce Gracie twierdzi jednak, że jego program będzie się różnił. Zamiarem twórców nie jest tworzenie dramatycznej i dzikiej aury wokół zawodników lecz przedstawienie bohaterów wcześniej niezauważonych.

„Ci faceci trenowali przez bardzo długi czas i nigdy nie mieli tej szansy. Jest mnóstwo utalentowanych zawodników w Ameryce Południowej, którzy trenują sztuki walki od lat. Niestety ze względu na to, że żyją w małych miastach nie mieli szans na odkrycie. Ten program da im właśnie taką sznsę. Brazylia ma wielu zdolnych zawodników  i podobnie jest na północ od Brazylii w małych miastach,” powiedział Royce Gracie.

Premiera pierwszego sezonu „Combate Americas” zaplanowana jest na najbliższą niedzielę 23 lutego. Wersja z angielskimi napisami zostanie wyemitowana w środę 26 lutego.

Jest nadzieja na odkrycie wielkiego talentu, który mógłby pewnego dnia zasilić szeregi największej organizacji MMA jaką jest UFC i taką nadzieję ma Royce Gracie. Takie przekonanie jest poparte współpracą z McLarenem, który około 20 lat temu odegrał znaczącą rolę w sukcesie Gracie podczas jego wygranej w pierwszym turnieju UFC. Obecnie będzie pomagał nowej generacji zawodników osiągnąć podobny sukces lub dać im szansę.

„Campbell jest dla mnie jak brat. On wie o czym mówi i wie co robić. Jest w tym biznesie od bardzo dawna i teraz wraca aby aby rozpocząć wszystko od nowa.”

Gracie będzie jednym z kilku gości specjalnych, którzy uświetnią premierę nowego programu.

One thought on “Royce Gracie tworzy nowy projekt „Combate Americas”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *