Roy Nelson o swoich szansach w walce z Antonio Rodrigo Nogueira

Roy Nelson już wkrótce stanie do walki z jedną z legend MMA, Antonio Rodrigo Nogueira. Ich walka odbędzie się w Abu Dhabi na UFC Fight Night 39.

Dla Roya Nelsona (19-9) może to być walka o być albo nie być w UFC ponieważ dwie poprzednie walki ze Stipe Miocicem i Danielem Cormierem zakończyły się dla niego porażką. Jak wiemy obecna polityka UFC jest dość ostra wobec większości zawodników mających za sobą trzy porażki z rzędu. Nie zapominajmy też o tym, że delikatnie mówiąc Nelson i Dana White nie przepadają za sobą.

Co o swojej walce z Nogueirą sądzi sam Nelson? Podczas rozmowy w programie UFC Tonight powiedział co myśli o pojedynku z „Minotauro”.

Jeżeli chodzi o walkę w parterze, to obaj dobrze sobie radzą ale Roy powiedział, że jest już stary i jego Jiu Jitsu nie jest już takie dobre jak kiedyś więc w tej płaszczyźnie lepszy jest Nogueira. Co do stójki, to tutaj może być już całkiem inaczej ponieważ Nelson dawał sobie znakomicie radę nokautując takich zawodników jak Dave Herman, Matt Mitrione i Cheick Kongo.

Nelson stwierdził, że bije mocniej i zawsze miał przewagę w stójce z tymi przeciwnikami. Dodatkowo Roy pochwalił się, że trenuje z byłym mistrzem Strikeforce Nickiem Diazem.

2 thoughts on “Roy Nelson o swoich szansach w walce z Antonio Rodrigo Nogueira

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *