Rousimar Palhares zwolniony z UFC

W mniej niż 24 godziny po kontrowersyjnym zwycięstwie przez poddanie Mike’a Pierce’a, Rousimar Palhares został zwolniony z UFC.

Prezydent UFC Dana White dostarczył tę wiadomość do Jeremy’ego Shaap’a z ESPN. W swoim debiucie w wadze półśredniej na gali UFC Fight Night 29, Palhares założył Pierce’owi na początku pierwszej rundy skrętówkę. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to, że Brazylijczyk po odklepaniu przez przeciwnika i okrzyku bólu oraz próbie przerwania akcji przez sędziego, nadal dociągał dźwignię.

Poddanie Palharesa było jedynym podczas całej gali, ale nie udało mu się otrzymać nagrody za „Poddanie wieczoru” ze względu na to, że władze organizacji uznali je jako niesportowe zachowanie. Dana White obiecał już wówczas  dalsze konsekwencje.

To nie pierwszy takie przypadek w karierze Palharesa, podobny incydent zdarzył się w 2010 roku, kiedy przeciągnął skrętówkę Tomaszowi Drwalowi. Został wówczas zawieszony za to na 90 dni. „Toquinho”  wykazywał podobne tendencje podczas zawodów grapplingowych, a ponadto oblał test antydopingowy który wykazał zwiększony poziom testosteronu po przegranej walce z Hectorem Lombardem.

„To już drugi przypadek w którym Palhares nie  przerywa na czas skrętówki. W końcu odpuścił, ale mam zamiar go wyrzucić. Jest skończony”, powiedział Dana White.

12 thoughts on “Rousimar Palhares zwolniony z UFC

  1. Przede wszystkim powinien zostać zdyskwalifikowany już zaraz po tym jak przeciągnął tą skrętówkę, a nie dawać dewiantowi zwycięstwo, to po pierwsze, a po drugie bardzo mnie cieszy ta decyzja bo nie trawię tego dewianta od momentu kiedy to jeszcze dłużej trzymał dźwignie Tomkowi Drwalowi i jakoś dziwnie mu się to upiekło. Zresztą w graplingowych zawodach robi takie same chamskie zagrywki, wiec słuszna decyzja Dany o pozbyciu się tego troglodyty. PS niezłe baty dostał od Hectora Lombarda – ależ mi się to podobało… 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *