Rousimar Palhares o pozytywnym wyniku testu: „Nigdy nie chciałem oszukiwać”

Po tym jak ukazała się informacja o tym, że Rousimar Palhares uzyskał pozytywny wynik testu antydopingowego po gali UFC on FX 6, „Toquinho” postanowił poruszyć osobiście tę kwestię w formie notatki prasowej.

„Zawszy byłem bardzo ostrożny w układaniu diety i przestrzegałem zasad dotyczących tego co mogłoby zaszkodzić mojemu organizmowi oraz występom w Oktagonie. Tym razem było tak samo. Nigdy nie chciałem oszukiwać. Mam w swojej karierze prawie 30 pojedynków, sporą część z nich w UFC. Byłem zaskakiwany wieloma niezapowiedzianymi testami i nigdy nic złego się nie działo. Ponadto wiedziałem, że będę poddawany testom po gali w Australii ponieważ jest to standard w UFC. Mam czyste sumienie, ale przyjmuję karę. Przepisy obowiązują wszystkich.”

Głos w tej sprawie zabrał też Murilo Bustamante, szef klubu Brazilian Top Team w którym trenuje Palhares. Murilo wierzy, że jego uczeń nigdy nie chciał łamać zasad UFC, ale zapewnia że upomni Rousimara za to co zaszło.

„Rousimar jest jednym z tych najbardziej zdyscyplinowanych członków klubu, który rygorystycznie przestrzega diety, ćwiczeń i wszystkiego co jest związane z jego zawodem. Jeśli został ukarany to tylko z względu na to, że nie dopilnował czegoś w tym momencie. Ta sprawa powinna posłużyć jako przykład dla wszystkich innych zawodników. Każdy musi być podwójnie ostrożnym w stosunku do tego co ingeruje w jego organizm. Badania są coraz bardziej rygorystyczne i dlatego każdy musi zwracać więcej uwagi na dietę oraz suplementy.”

„Toquinho” będzie musiał odczekać karę dziewięciu miesięcy bez walki i dopiero po tym terminie będzie mógł ponownie starać się o przywrócenie mu licencji po wcześniejszym przeprowadzeniu testów.

6 thoughts on “Rousimar Palhares o pozytywnym wyniku testu: „Nigdy nie chciałem oszukiwać”

  1. W sumie to Paul Harris nie powiedział nic konkretnego i gadka w stylu, że nic nie wiedział o tym że bierze coś zabronionego wcale do mnie nie przemawia. Zawodnik z takim stażem i doświadczeniem a gadka jak u 10 letniego chłopca. Do tego te zapewnienia, że jest taki rygorystyczny w kwestii diety, ćwiczeń, supli itp. a tutaj nagle zapomniał o tym wszystkim i przez nieuwagę zażył koks LOLOLOL 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *