Rousimar Palhares nie ma wstępu do Bellatora i WSOF

Rousimar Palhares szuka miejsca gdzie mógłby ponownie stanąć do walki, ale ani Bellator, ani World Series of Fighting nie chcą otworzyć dla niego swoich drzwi.

Palhares został w tym miesiącu zwolniony z UFC po tym jak przetrzymał skrętówkę Mike’owi Pierce. Bellator jako pierwsza organizacja powiedziała „Nie” dla Brazylijczyka, a teraz Ray Sefo z WSOF przedstawił swoje stanowisko wobec Palharesa.

„Jego przeszłość nie jest najlepsza. Razem z całym zespołem rozmawialiśmy o nim, ale doszliśmy do wniosku, że jemu potrzebna jest pomoc, rozmowa z psychiatrą, która mogłaby pomóc mu powstrzymać się od robienia krzywdy innym zawodnikom. Dopóki tego nie zrobi, nie będziemy mogli zaproponować mu kontraktu.”

Swoje trzy grosze dorzucił także były zawodnik UFC, a obecnie gwiazda WSOF Jon Fitch:

„Będzie musiał udowodnić, że nie jest już tym samym człowiekiem, który krzywdzi swoich przeciwników po tym jak walka już została przerwana. Patrząc na Palharesa wydaje się to być nagminnym zjawiskiem. W UFC zdarzyło mu się to dwa razy natomiast w zawodach grapplerskich aż kilka razy. To że bijemy się wzajemnie i staramy pokonać rywala nie znaczy, że mamy go dobijać kiedy ten się poddaje. W ten sposób można zakończyć czyjąś karierę. To jest po prostu nie na miejscu.”

Dwie większe organizacje odmówiły Palharesowi, ale to nie znaczy, że jego kariera dobiegła końca ponieważ jest jeszcze całe mnóstwo mniejszych organizacji m.in. Titan, RFA, CFA, czy Legacy. Do której mógłby odejść Palhares?

12 thoughts on “Rousimar Palhares nie ma wstępu do Bellatora i WSOF

  1. Skoro gala KSW uważa się za najlepszą w Europie. Nie widzę problemu aby zakontraktowali Palharesa na minimum 2 walki. Nie zeszła by opinia o KSW bo i tak organizują same freak fighty w main evencie a Palhares mógłby w tych przynajmniej dwóch walkach pokazać jak bardzo się „zmienił” na lepsze bądź nie. Więc Martinie do dzieła …

  2. o co wam biega ? Ten gosc Palhares przez poki co wszechobecny ostracyzm wlasnie zrobil sobie mega reklame, wylatuje nie dlatego ze jest cieniasem, tylko ze jest dirty tricker submission w najlepszej organizacji na swiecie. One fc (tam gdzie sa dozwolone lokcie, soccery i stompy na ryj) prawdopodobnie zaproponują lepsza kase i po paru wygranych tam walkach, Dana znowu go pokocha. Narazie sie go pozbyli bo PR musi byc, ale mysle ze to kwestia czasu i znowu sie dogadaja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *