Rory MacDonald broni tytułu mistrza wagi półśredniej w walce z Neimanem Gracie na gali Bellator 222

Bellator MMA

Rory MacDonald pokonał Neimana Gracie w walce wieczoru gali Bellator 222 w Nowym Jorku zachowując tytuł mistrza wagi półśredniej. Pojedynek ten był częścią turnieju Grand Prix wagi półśredniej.

Rory MacDonald zwyciężył w pojedynku pokonując Neimana Gracie przez jednogłośną decyzję broniąc tytułu mistrza. MacDonald przeszedł tym samym do następnej rundy turnieju Grand Prix Bellatora w wadze półśredniej, w której zmierzy się w rewanżu z byłym dwukrotnym mistrzem Douglasem Limą.

Pierwszą rundę obydwaj zawodnicy przewalczyli w stójce  wymieniając się ciosami i niskimi kopnięciami. Rory MacDonald pracował ciosami prostymi natomiast Neiman Gracie szukał okazji di wyprowadzania niskich kopnięć.

Druga runda to zupełnie inna historia. Gracie natychmiast poszedł po udane obalenie polując na nogę rywala. MacDonald starał się uciec z prób założenia dźwigni na nogę skręcając się i wracając do stójki, ale przeciwnik wciąż atakował. Po kolejnej próbie obalenia przez Gracie, lecz tym razem nieudanej, MacDonald zajął pozycję z góry zasypując Neimana ciosami.

W trzeciej rundzie MacDonald jeszcze lepiej zaczął wykorzystywać swoje ręce zadając więcej ciosów i punktując udanym sprowadzeniem. Gracie próbował założyć balachę, ale bezskutecznie. Tym razem gra w parterze należała do MacDonalda.

Gracie próbował podjąć walkę w parterze w czwartej rundzie. Udało mu się nawet na krótko przejść za plecy, ale MacDonald obrócił się do gardy. Rory zajął pozycję z góry i ponownie zaczął obijać rywala ciosami, zanim runda dobiegła końca.

Neimanowi Gracie udało się w pierwszej minucie finałowej rundy sprowadzić walkę do parteru, gdzie kontrolował pozycję z góry, ale MacDonald nie czuł zbyt dużego zagrożenia. W miarę upływu czasu Gracie zaatakował nogę, ale obrona w wykonaniu MacDonalda była na tyle skuteczna, że Neiman nie był w stanie nic z tego zrobić.

Ostatecznie Rory MacDonald pokonał Neimana Gracie przez jednogłośną decyzję (49-46, 48-47 x2).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *