Ronaldo Souza: Mój titleshot nadejdzie

Esther Lin, MMA Fighting

Jacare cierpliwie czeka na swoją szansę walki o pas.

Ronaldo Souza (23-4 1 NC, 6-1 w UFC, #3 w rankingu UFC) pod szyldem największej organizacji MMA na świecie sześć z siedmiu pojedynków przegrywając tylko niejednogłośną decyzją z Yoelem Romero (13-1, 8-0 w UFC, #1 w rankingu UFC). Brazylijczyk uważa, że już zasłużył na walkę o pas i cierpliwie na nią czeka.

Mogę powiedzieć, że ja już zrobiłem to, co do mnie należało i wygrałem z kilkoma twardymi, topowymi zawodnikami takimi jak Gegard Mousasi i Vitor Belfort. Wciąż robię co trzeba by się upewnić, że dostanę to czego chcę. Od UFC zależy kto dostanie titleshota a wszystko co ja mogę zrobić to wykonywać swoją pracę odpowiednio.

Jeśli spojrzysz wstecz, każdy zawodnik, który przyszedł z innej organizacji i radził sobie dobrze dostał walkę o pas. Ja przyszedłem z innej organizacji i zanotowałem dobre zwycięstwa. Luke Rockhold to zrobił i inni zawodnicy też. Byłem mistrzem w Strikeforce i myślę, że radzę sobie dobrze w UFC. Mój titleshot nadejdzie.

Jacare zdaje sobie sprawę z tego ile ryzykuje walcząc z Timem Boetschem (20-10, 9-7 w UFC, #13 w rankingu UFC), ale przekonuje, że ma plan na walkę z Amerykaninem i wie co zrobić, by wygrać.

Muszę być agresywny i iść do przodu, ponieważ Tim Boetsch jest bardzo twardym zawodnikiem z mocną szczęką. Jest trudny do znokautowania tak, więc będę musiał atakować od razu szukając skończenia. Chcę narzucić wysokie tempo, ponieważ wiem jak niebezpieczny jest Tim. Ale to nie zmienia mojej koncentracji, która jest siłą do walki i pozwala zawsze szukać skończenia.

Jego siła i jego prawa ręka sprawiają, że jest mocnym przeciwnikiem. Jego prawa ręka może zakończyć walkę w każdej chwili tak, więc nie mogę mrugać ani zrobić błędu. Nie mogę wyjść tam i myśleć, że po prostu mogę wymieniać z nim ciosy ignorując jego siłę, ponieważ jeśli to zrobię, on będzie mógł zakończyć walkę jednym uderzeniem. Jestem pewien, że do tego nie dojdzie.

Moja koncentracja jest skierowana na Boetscha. Kiedy go pokonam, wtedy będę mógł myśleć o tym kiedy dostanę szansę walki o pas UFC.

Pojedynek Souzy z Timem będzie częścią karty głównej gali UFC 208, która odbędzie się w sobotę w Nowym Jorku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.