Ronaldo „Jacare” Souza zakończył swoją karierę w UFC

Jared C. Tilton /Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Czas Ronaldo Souzy w UFC dobiegł końca. „Jacare” wypełnił swój kontrakt, którego organizacja postanowiła nie przedłużać.

Weteran i wieloletni pretendent do tytułu w wadze średniej wypełnił swój kontrakt z UFC i nie zostanie ponownie zakontraktowany. ESPN podało tę informację w czwartek, powołując się na przedstawicieli UFC i menadżera Souzy, Andre Pederneirasa.

Ronaldo Souza (26-10 MMA, 9-7 UFC) stoczył swoją ostatnią walkę w zeszły weekend na gali UFC 262 gdzie doznał złamania ręki w przegranej walce po technicznym poddaniu balachą w starciu z Andre Munizem. Wynik ten przedłużył obecną serię porażek „Jacare” do czterech z rzędu.

W poniedziałek Souza przeszedł operację, która poskładała jego złamaną rękę. Na razie nie wiadomo co dalej z 41-letnim zawodnikiem.

Ostatnia wygrana Souzy to nokaut na byłym mistrzu Chrisie Weidmanie jeszcze w 2018 roku. Brazylijczyk zakończył swoją karierę w UFC bilansem 1-5 w ostatnich sześciu pojedynkach w Oktagonie.

Souza rywalizował w UFC od 2010 do 2021 roku, w tym czasie pokonał takich zawodników jak m.in. Weidman, Derek Brunson, Vitor Belfort i Yushin Okami.

Souza dołączył do UFC z organizacji Strikeforce, gdzie był mistrzem. Souza zdobył wakujący tytuł wagi średniej Strikeforce pokonując Tima Kennedy’ego w 2010 roku. Następnie bronił go przed Robbie Lawlerem, a potem stracił pas na rzecz Luke’a Rockholda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *