Ronaldo „Jacare” Souza vs. Kelvin Gastelum dodane do UFC 224 w Rio de Janeiro

Poznaliśmy kolejny pojedynek w wadze średniej, który odbędzie się podczas UFC 224 w Rio de Janeiro.

Niedawno informowaliśmy o pojedynku Vitora Belforta z. Lyoto Machidą podczas UFC 224 w Rio de Janeiro, dzisiaj poznaliśmy kolejne, niezwykle ciekawe zestawienie podczas tej brazylijskiej gali. Będzie to starcie w wadze średniej, pomiędzy Ronaldo „Jacare” Souzą (25-5, 1NC) oraz Kelvinem Gastelumem (14-3, 1NC).

Ronaldo Souza w swoich ostatnich 10 pojedynkach zanotował 2 porażki: z Yoelem Romero przez niejednogłośną decyzję sędziów, oraz z Robertem Whittakerem przez TKO w 2 rundzie. W swojej bogatej karierze w BJJ, odnosił wiele bardzo znaczących sukcesów, m.in. 7 razy był mistrzem świata. W przeszłości był mistrzem organizacji Strikeforce w kategorii średniej oraz dwukrotnie walczył o pas federacji DREAM. W swojej karierze MMA wygrywał m.in. z takimi zawodnikami jak: Gegard Mousasi, Vitor Belfort oraz Robbie Lawler. W ostatnim pojedynku, który odbył się podczas gali w Charlotte, pokonał Dereka Brunsona przez TKO w 1 rundzie.

Kelvin Gastelum powraca do rywalizacji po zwycięstwie z Michaelem Bispingiem na gali w Szanghaju. Gastelum to m.in. zwycięzca programu The Ultimate Fighter 17. W walce finałowej pokonał przez niejednogłośną decyzję, Uriaha Hall. Kelvin występował w kategorii półśredniej i średniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.