Rogerio Nogueira o swoje kontuzji oraz chęci walki z Franklinem

(fot. tatame.com)

Rogerio „Minotouro” Nogueira musiał odwołać swoją walkę z Alexandrem Gustafssonem zaplanowaną na 14 kwietnia. Przyczyną jest kontuzja kolana, o której opowiedział Rogerio oraz o swoich dalszych planach. 

„Przyczyną kontuzji był klucz na nogę ale to było jakiś czas temu. Trenowałem grappling i zapasy i wtedy było jeszcze gorzej”, powiedział Rogerio.

Na czym będzie polegał ten zabieg?

Będę musiał przejść zabieg kolana w którym usuną część łąkotki i zobaczą co dolega mojej nodze. Doktor powiedział, że jest to prosty zabieg, ale musi być zrobiony teraz inaczej będzie jeszcze gorzej.

Jak doszło do tej kontuzji?

Trenowałem razem ze sparingpartnerem i on założył mi klucz na nogę. Z początku było ok, ale później kiedy zacząłem treningi grapplingu i zapasów było co raz gorzej.

Ile czasu upłynie zanim wrócisz do treningów?

Lekarz powiedział, że w ciągu miesiąca z kolanem powinno być wszystko w porządku. Wtedy zacznę treningi na 100 procent. Z Bożą pomocą będę walczył w czerwcu.

Na swoim Twitterze wspomniałeś, że chcesz walczyć z Richem Franklinem. Dlaczego?

Miałem z nim już walczyć w przeszłości i wiem jaką taktykę obrać przeciw niemu. On jest zawodnikiem, który woli stójkę. To może być dobra walka. On jest leworęczny i ja jestem leworęczny więc byłoby co oglądać.

Franklin był wyłączony z walk przez jakiś czas z powodu operacji barku. Czy wierzysz, że zwycięstwo z nim przybliży cię do pierwszego miejsca w rankingu, zwłaszcza po zwycięstwie z Tito Ortizem?

To byłaby doskonała walka i właśnie takiego pojedynku potrzebuję. Muszę zachować taką formę jaką miałem w walce z Tito Ortizem. Jest to moja powinność wobec swoich fanów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *