Robin van Roosmalen vs Andy Ristie o pas wagi lekkiej na GLORY 20 w Dubaju

GLORY

To zestawienie zostało oficjalnie ogłoszone po gali GLORY 19: USA. Robin van Roosmalen zmierzy się z Andym Ristie na gali GLORY 20: Dubai w dniu 3 kwietnia.

Andy Ristie zapewnił sobie udział w kwietniowej gali po wygranej walce ze Steve Moxonem na piątkowej gali GLORY 19: USA.

Teraz pochodzący z Surinamu Ristie i zarazem zawodnik sklasyfikowany jako numer 1 kategorii lekkiej GLORY, będzie miał drugą szansę na walkę o tytuł. Tym razem jego rywalem będzie obecny mistrz Robin van Roosmalen.

„GLORY 20 odbędzie się w Dubaju i zobaczymy na niej starcie Andy’ego Ristie z Robinem van Roosmalenem,” powiedział portalowi MMAmania.com matchmaker organizacji Cor Hammers. „Możemy to już powiedzieć oficjalnie. Musieliśmy poczekać do końca, by zobaczyć jak pójdzie w walce Moxonowi i jesteśmy bardzo szczęśliwi, że dojdzie do tej walki. Będzie to starcie dwóch najlepszych w tej kategorii.”

Ristie był już bardzo blisko sięgnięcia po tytuł ponieważ na gali GLORY 14: Zagrzeb zmierzył się z Davitem Kiria. W pierwszych rundach pokazał się z bardzo dobrej strony, ale w finałowej piątej rundzie Kiria zasypał go ciosami przez co walka zakończyła się na korzyść Davita Kirii.

Od tamtej pory Ristie ciężko trenował nad kondycją i skończył przed czasem trzech kolejnych rywali – znokautował Ky Hollenbecka na GLORY 17 i odesłał Steve’a Moxona przez TKO. W Międzyczasie wygrał też jedną walkę dla innej organizacji pokonując przez TKO Samuela Paivę.

Tymczasem Robin van Roosmalen odebrał Davitowi Kirii pas mistrza na gali GLORY 18: Oklahoma pokonując go przez większościową decyzję. Była to trzecia walka tych zawodników i trzecia, którą wygrał Roosmalen.

Ristie i Roosmalen już raz walczyli ze sobą na GLORY 12: Nowy Jork w finale turnieju i lepszym był wówczas Ristie, który wygrał pojedynek przez KO. W półfinale pokonał Giorgio Petrosyana także przez nokaut.

Na GLORY 20: Dubai oprócz walki o pas wagi lekkiej zobaczymy również czteroosobowy turniej wagi średniej z udziałem takich oto zawodników: Simon Marcus, Wayne Barrett, Jason Wilnis i Alex Pereira.W pojedynku wagi półciężkiej zmierzą się Pat Barry i Mourad Bouzidi.

One thought on “Robin van Roosmalen vs Andy Ristie o pas wagi lekkiej na GLORY 20 w Dubaju

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *