Robert Whittaker nie zawalczy z Marvinem Vettorim na UFC 275, Włoch poszukuje nowego rywala

Starcie czołowych średnich wypadło z karty czerwcowej gali.

Gala UFC 275 straciła bardzo ważną walkę, ponieważ Robert Whittaker (23-6, 14-4 w UFC, #1 w rankingu UFC) nie zawalczy z Marvinem Vettorim (18-5-1, 8-3-1 w UFC, #3 w rankingu UFC). Przyczyna absencji Australijczyka nie jest znana, ale w mediach społecznościowych Włoch zamieścił wpis, który jasno daje do zrozumienia, że 28-latek zabiega o znalezienie nowego oponenta, wyzwał Darrena Tilla i Khamzata Chimaeva.

Dla Whittakera walka z Marvinem byłaby pierwszą od czasu drugiej porażki w starciu z Israelem Adesanyą, którą poniósł na UFC 271. Wcześniej Robert pokonał Jareda Cannoniera i Kelvina Gasteluma.

Vettori wygrał sześć z siedmiu ostatnich walk. Włoch w ciągu ostatnich czterech lat przegrał tylko starcie o mistrzowski tytuł z Adesanyą. W ostatnim występie Marvin decyzją sędziów pokonał Paulo Costę po pięciorundowym pojedynku w limicie wagi półciężkiej.

Gala UFC 275 odbędzie się 11 czerwca w Singapurze. W karcie znajdują się m.in. pojedynki Glovera Teixeiry z Jirim Prochazką oraz Valentiny Shevchenko z Tailą Santos.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *