Robert Whittaker i Kelvin Gastelum trenerami The Ultimate Fighter 28

Fot. UFC.com

Organizacja UFC ogłosiła 28. sezon The Ultimate Fighter, którego trenerami będą mistrz wagi średniej Robert Whittaker i pretendent do tytułu Kelvin Gastelum.

Wybór Kelvina Gasteluma jako trenera TUF kończy wyścig o miano pretendenta do tytułu w którym brał udział były mistrz Chris Weidman. Weidman, który leczył kciuka po dwóch operacjach twierdził, że to on powinien otrzymać walkę o pas z Whittakerem, po tym jak skończył Gasteluma przez poddanie na gali UFC on FOX 25.

Robert Whittaker (20-4) w swojej ostatniej walce pokonał przez niejednogłośną decyzję Yoela Romero w pojedynku rewanżowym na gali UFC 225. Było to drugie zwycięstwo Australijczyka z Kubańczykiem. Początkowo stawką tej walki miał być mistrzowski pas, ale Romero drugi raz z rzędu nie zrobił wagi i w związku z tym ich starcie było zwykłą walką wieczoru. W tym pojedynku, Whittaker doznał złamania ręki i aktualnie poddawany jest rehabilitacji.

Kelvin Gastelum (15-3, 1 NC) ma za sobą dwie wygrane walki z Michaelem Bispingiem przez nokaut w pierwszej rundzie oraz z Ronaldo Souza przez niejednogłośną decyzję. Dla Gasteluma będzie to pierwsza walka o mistrzowski pas. Przy okazji gali UFC 225, Gastelum był przymierzany jako zastępstwo za Yoela Romero, który nie zrobił wagi, ale odmówił ze względu na zbyt krótki czas na przygotowanie do walki i zrobienie własnej wagi.

28 sezon TUF będzie miał premierę 29 sierpnia i będą w nim występować zawodnicy wagi ciężkiej oraz zawodniczki wagi piórkowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *