Robert Whittaker dokłada kolejne zwycięstwo do rekordu dzięki znakomitej wygranej nad Kelvinem Gastelumem na UFC on ESPN 22

Chris Unger/Zuffa LLC

Robert Whittaker pozostaje niepokonany od czasu utraty tytułu mistrza wagi średniej UFC, dzięki zwycięstwu nad Kelvinem Gastelumem na gali UFC on ESPN 22.

Były mistrz wagi średniej odniósł kolejne zwycięstwo na swojej drodze do walki o tytuł. Robert Whittaker (23-5 MMA, 14-3 UFC) pokonał Kelvina Gasteluma (17-7 MMA, 11-7 UFC) przez jednogłośną decyzję w walce wieczoru gali UFC on ESPN 22, która odbyła się w UFC Apex w Las Vegas. Było to mistrzowskie widowisko w wykonaniu Whittakera.

Już w pierwszej rundzie Whittaker trafił mocnym kopnięciem na głowę, które oszołomiło Gasteluma. Następnie wyprowadził serię ciosów, które wpędziły Gasteluma w kłopoty. Whittaker był w stanie sprowadzić walkę do parteru i kontrolować ją przez całą rundę. To było dominujące pierwsze pięć minut w wykonaniu byłego mistrza.

Druga runda była lepsza dla Gasteluma, ale nawet wtedy to Whittaker zadawał mocniejsze i celniejsze ciosy. Trafił kilkoma mocnymi ciosami i cały czas punktował Gasteluma krótkimi, mocnymi lewymi sierpami. Gastelum otrzymywał obrażenia na twarzy i krwawił z prawego łuku brwiowego.

W trzeciej rundzie Gastelum był bardziej aktywny niż w poprzednich rundach. Wciąż przyjmował mocne ciosy od Whittakera, ale zaczął też zadawać własne ciosy. Runda była wyrównana do ostatniej minuty. Whittaker dobrze kontrował, podczas gdy Gastelum zaczął zwalniać. W jednej z ostatnich kombinacji Whittaker wstrząsnął Gastelumem.

Od tego momentu dwie ostatnie rundy to już całkowite mistrzostwo w wykonaniu Whittakera. 30-latek był po prostu szybszy na nogach i w uderzeniach. Gastelum dobrze radził sobie z wyprowadzaniem ciosów mogących zakończyć walkę, ale nie udało mu się to. Whittaker był zbyt czujny i zwinny, by popełnić kosztowne błędy.

Robert Whittaker pokonał Kelvina Gasteluma przez jednogłośną decyzję (50-45, 50-45, 50-45)

Robert Whittaker ma teraz zwycięstwa nad Darrenem Tillem, Jaredem Cannonierem i Kelvinem Gastelumem od czasu utraty pasa na rzecz Israela Adesanyi pod koniec 2019 roku. Porażka z Adesanyą jest jedyną, której Whittaker doznał w ciągu ostatnich siedmiu lat.

W wywiadzie po walce zapytał o mistrzowski rewanż z Adesanyą.

„Darzę go szacunkiem, ale myślę, że powinniśmy porozmawiać i uważam, że nadszedł czas, abyśmy ponownie skrzyżowali nasze ścieżki i możemy wyprzedać stadion w Australii. Niech tak się stanie.”

Kelvin Gastelum, który wziął walkę zastępując Paulo Costę, ma obecnie nienajlepszy bilans 1-5 w swoich ostatnich pięciu walkach w UFC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *