Robert Whittaker: Aljamain Sterling nie może twierdzić, że jest najlepszy, bo nie zdobył tytułu UFC, Petr Yan go stracił

Były mistrz wagi średniej UFC Robert Whittaker twierdzi, że Aljamain Sterling nie może słusznie nazywać się mistrzem UFC w wadze koguciej.

Petr Yan (16-2 MMA, 8-1 UFC) stracił tytuł na rzecz Aljamaina Sterlinga (20-3 MMA, 12-3 UFC) przez dyskwalifikację w zeszłym roku na UFC 259, kiedy to pod koniec 4. rundy uderzył go nielegalnym kolanem, przez co Sterling nie był w stanie kontynuować walki. Sterling, który był wyraźnie zdenerwowany w tym momencie, ostatecznie został mistrzem, a Whittaker, były mistrz wagi średniej, nie jest fanem sposobu, w jaki Sterling załatwił sprawy.

„(Nie podoba mi się) sposób w jaki sobie z tym poradził” – powiedział Whittaker w Fox Sports Australia. „To poszło po prostu za daleko, ponieważ on potrafi walczyć. Jest fenomenalnym zawodnikiem. Jest niewiarygodny. Ale nie możesz też twierdzić, że jesteś najlepszy na świecie, bo nie wygrałeś, Petr przegrał. Sterling nie wygrał, Petr przegrał. Tak to się stało. Taka jest niezaprzeczalna prawda. Nie można więc mówić: „Jestem mistrzem, jestem najlepszy na świecie”, bo nie zdobyło się pasa. Został ci on przyznany. To co innego.”

Whittaker uważa, że Sterling prawdopodobnie stara się wykorzystać marketingowo siebie i walkę przed rewanżem z Yanem w sobotnim co-main evencie UFC 273 w Vystar Veterans Memorial Arena w Jacksonville na Florydzie.

„Ale tak jak mówiłem wcześniej, jest też strona biznesowa tego i strona w dalszej perspektywie czegokolwiek, co on próbuje zrobić, i to mu się udało” – powiedział Whittaker. „Uważam jednak, że posuwa się za daleko i nie ma w tym szacunku.

Na początku tej walki wyglądał naprawdę dobrze, bo Petr zalicza trochę powolny start. Im dłużej trwa walka, tym bardziej się rozkręca i widać to było w ich pierwszej walce.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *