Robert Krasoń powalczy we Francji o zawodowe Mistrzostwo Europy

Robert Krasoń Facebook

Aktualny Wicemistrz Świata WAKO Robert Krasoń powalczy w sobotę we Francji o zawodowe Mistrzostwo Europy w kat. -75kg. Polski kickboxer spotka się w Caen z miejscowym zawodnikiem Cedricem Pavoisne.
– Nie mam zbyt wielu informacji o rywalu, choć widziałem jakieś stare nagrania pojedynków z jego udziałem. Właściwie jadę w nieznane, ale z mocnym postanowieniem odniesienia sukcesu – powiedział Robert Krasoń, na co dzień reprezentujący Piotrkowską Szkołę Sztuk Walki Tom-Center.

Walka mistrzowska z Cedricem Pavoisne odbędzie się na dystansie 10 rund po 2 minuty w formule full contact.

– Dotychczas nie rywalizowałem na takim dystansie, oczywiście na treningach to się zdarza. Raczej nie obawiam się 10 rund, ani rywala, jeżeli wygram sam ze sobą to pokonam przeciwnika – mówi piotrkowianin.

Na sparingach Robert Krasoń toczył boje w Piotrkowie z Kamilem Dajwłowskim, Danielem Dajczem, Filipem Karbownikiem, a w Warszawie z Łukaszem Wichowskim.

– Zawsze sporo zawodników jest też w Poznaniu – Kierstein, Odważny, Ciach, Pokusa, Owczarzak. Oni wszyscy są medalistami Mistrzostw Polski, zdobywcami Pucharów Świata, nawet medalistami Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata – dodał.

Pod koniec listopada Robert Krasoń walczył w ME w Loutraki (Grecja). Nie udało mu się powtórzyć ubiegłorocznego sukcesu z Dublina, gdzie wywalczył tytuł wicemistrza świata. W Irlandii pokonał 4 rywali.

– Po turnieju w Grecji nie było odpoczynku, bowiem już wtedy wiedziałem, że 17 grudnia czeka mnie walka o Zawodowe Mistrzostwo Europy. Chcę dobrze zaboksować przez całe 10 rund, a ring zweryfikuje. Na pewno jadę tam przegrywając 2 punktami na starcie, ale taka jest specyfika rywalizowania z zawodnikami gospodarzy – powiedział Robert Krasoń.

W Caen, stolicy historycznej Normandii, polskiego kickboxera wspierać będą trener z Piotrkowskiej Szkoły Sztuk Walki Tom-Center Krzysztof Toma oraz selekcjoner reprezentacji Radosław Laskowski.

– Będą z nami też prezesi i działacze z Piotrkowa Trybuunalskiego i Poznania, więc będą miał też wsparcie z trybun. Dla mnie to jedno z największych wyzwań w życiu. Wiem po co jadę do Francji – powiedział Robert Krasoń.

Ponad pół roku temu przed swoją publicznością obronił on tytuł Mistrza Polski w wersji full contact w kategorii wagowej -75kg. W sobotę poprzeczka pójdzie znacznie w górę. Optymistą jest także trener Radosław Laskowski.

– Francuz Cedric Pavoisne to mocny kickboxer, ale w naszym zasięgu. Jedziemy po tytuł Zawodowego Mistrza Europy, a nie na wycieczkę. Tanio skóry nie sprzedamy – zapowiada szkoleniowiec.

Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *