Robbie Lawler vs. Mike Perry na gali UFC 255

Robbie Lawler podejmie wyzwanie Mike’a Perry’ego po tym, jak „Platynowy” po raz pierwszy rzucił wyzwanie byłemu mistrzowi wagi półśredniej UFC rok temu.

Robbie Lawler (28-15 MMA, 13-9 UFC) i Mike Perry (14-6 MMA, 7-6 UFC) zgodzili się spotkać w Oktagonie na gali UFC 255 zaplanowanej na 21 listopada według raportu ESPN. UFC nie wydało jeszcze oficjalnego oświadczenia dotyczącego pojedynku.

Gala UFC 255 ma się odbyć w UFC Apex w Las Vegas a jej walką wieczoru będzie pojedynek o tytuł wagi muszej między mistrzem Deivesonem Figueiredo a Codym Garbrandtem.

Robbie Lawler przegrał swoje cztery ostatnie walki. Były mistrz kategorii 170 funtów ostatnio powrócił do akcji po roku przerwy po przegranej z Colbym Covingtonem, tylko po to, by przegrać przez jednogłośną decyzję z Neilem Magny.

Z kolei Mike Perry po raz pierwszy od 2017 roku spróbuje wygrać dwie walki z rzędu. „Platynowy” pokonał Mickeya Galla w czerwcu, ale od tego czasu jest wplątany w kontrowersyjne sprawy poza klatką, w tym sytuację, w której wdał się w sprzeczkę w restauracji, która została nagrana i umieszczona w sieci.

Urzędnicy UFC zmusili Perry’ego do przerwy w rywalizacji w następstwie tego incydentu, stwierdzając, że organizacja nie zaoferuje Perry’emu żadnych walk, dopóki nie zwróci się o specjalistyczną pomoc. Najwyraźniej zrobił już wystarczająco dużo, aby wrócić do akcji o czym poinformowało ESPN. Ukończył on „program radzenia sobie gniewem”, a teraz utorował sobie drogę do prawdopodobnie największej walki w swojej karierze.