RIZIN powróci z dwoma galami planowanymi na 9 i 10 sierpnia

RIZIN to kolejna duża organizacja MMA, która wznawia swoją działalność od czasu jej zawieszenia przez globalną pandemię koronawirusa. Japońska organizacja powróci z dwoma galami zaplanowanymi na lato.

Po czteromiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, japońska organizacja ogłosiła w czwartek dwie gale – odpowiednio RIZIN 22 – Starting Over i RIZIN 23 – Calling Over, które odbędą się 9 i 10 sierpnia w Pia Arena MMA w Jokohamie w Japonii. Zgodnie z informacją prasową, arena pozwoli fanom na uczestnictwo w imprezie na 50 procent swoich 10 000 miejsc.

W porównaniu z innymi krajami o podobnej wielkości populacji, Japonia utrzymuje się na bardzo niskim poziomie, z nieco ponad 21 000 potwierdzonych infekcji i poniżej 1000 zgonów, jak podaje New York Times. Zawodnik UFC Takashi Sato przypisał zdolność swojego kraju do utrzymania wirusa na dystans dzięki kulturze noszenia masek.

Oczekuje się, że letnie gale RIZIN będą zawierały po siedem walk każda. Na gali planowanej na 10 sierpnia dojdzie do walki o tytuł wagi koguciej pomiędzy byłym mistrzem Shooto i uczestnikiem The Ultimate Fighter 24 Hiromasą Ougikubo i Kai’em Asakurą, który po porażce z Manelem Kape w grudniu ubiegłego roku dostał drugą szansę na zdobycie tytułu RIZIN. Kape zwakował pas po podpisaniu umowy z UFC w marcu.

Dla Akasury, walka o tytuł jest nowym rodzajem wyzwania.

„Po raz pierwszy będę miał do czynienia z kimś młodszym i mniej doświadczonym ode mnie. Chciałbym być dużym wyzwaniem dla tego młodego zawodnika i stoczyć dobrą walkę.”

Dla Ougikubo chodzi o to, by wygrać i pobudzić jego media społecznościowe.

„Mam problem z moim kontem na YouTube. Może czas się wycofać. Moim planem było mieć 30000 subskrybentów w trzy dni, ale po czterech miesiącach nadal mam na 4000.”

Poniżej są potwierdzone walki dla obu kart:

RIZIN 22 – Starting Over

Data: 9.08.2020
Miejsce: PIA Arena, Jokohama – Japonia

61 kg: Naoki Inoue vs. Shooto Watanabe
66 kg: Tetsuya Seki vs. Yojiro Uchimura
71 kg: Robert Satoshi Souza vs. Yusuke Yachi
49 kg: Kanna Asakura vs. Mizuki Furuse

RIZIN 23 – Calling Over

Data: 10.08.2020
Miejsce: PIA Arena, Jokohama – Japonia

Walka o tytuł wagi koguciej
61 kg: Hromasa Ogikubo vs. Kai Asakura

61 kg: Yuki Motoya vs. Mamoru Uoi
66 kg: Yuyaka Saito vs. Kazumasa Majima
59 kg: Seiichiro Ito vs. Makoto Takahashi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *