Rico Verhoeven pomaga Francisowi Ngannou w przygotowaniach do walki z Cirylem Gane na gali UFC 270

Xtreme Couture MMA

Mistrz UFC w wadze ciężkiej Francis Ngannou przygotowuje się do walki unifikacyjnej o tytuł na UFC 270 z jednym z najlepszych stójkowiczów na świecie, mistrzem wagi ciężkiej GLORY Rico Verhoevenem.

Na UFC 270, Francis Ngannou (16-3 MMA, 11-2 UFC) zmierzy się z byłym klubowym kolegą i obecnym tymczasowym mistrzem wagi ciężkiej Cirylem Gane (10-0 MMA, 7-0 UFC) w głównym pojedynku pierwszej gali UFC w 2022 roku.

Sprowadzanie światowej klasy talentów do naśladowania przeciwników może być kluczowym czynnikiem w kwestii odniesienia sukcesu na najwyższym poziomie rywalizacji w sportach walki, a zespół Ngannou oparł się na najlepszych profesjonalnych kickbokserach.

W środę wieczorem, główny trener Xtreme Couture Eric Nicksick ujawnił na Instagramie, że mistrz GLORY Kickboxing w wadze ciężkiej Rico Verhoeven trenuje z Ngannou w ramach przygotowań do walki z Gane.

Xtreme Couture MMA

Nicksick powiedział w rozmowie z MMA Junkie, że plan jest taki, aby Verhoeven pracował z Ngannou w ciągu najbliższego tygodnia, jeśli nie dłużej, w zależności od tego, jak ułożą się harmonogramy.

Verhoeven miał powitać byłego pretendenta do tytułu UFC w wadze ciężkiej Alistaira Overeema z powrotem w ringu kickbokserskim w zeszłym miesiącu na gali GLORY Collision 3, ale kontuzja Overeema spowodowała odwołanie ich walki. Zamiast tego, Verhoeven spotkał się z Jamalem Ben Saddikiem i wygrał przez TKO w czwartej rundzie, broniąc swojego tytułu.

Mistrz kickboxingu ma w swoim rekordzie jedną zawodową walkę w MMA i doświadczenie w boksie zawodowym, ale większość z nas zna Verhoevena jako jednego z najlepszych obecnie kickbokserów.

Jako że Gane (10-0 MMA, 7-0 UFC) jest byłym niepokonanym mistrzem Muay Thai, sprowadzenie mistrza kickboxingu z pewnością wyjdzie Ngannou na dobre. W swoich 10 walkach w MMA, Gane pokazał opanowany styl walki w stójce z solidnymi uderzeniami, począwszy od kopnięć, kolan, ciosów i łokci.

Byli sparingpartnerzy Ngannou i Gane nigdy nie spędzali zbyt wiele czasu na sparingach w ich wspólnym klubie MMA Factory Paris, ale od czasu przejścia Ngannou do Xtreme Couture w Las Vegas, między Ngannou a jego byłym trenerem Fernandem Lopezem zrobiło się trochę nerwowo.

Wideo, na którym widać jak Ngannou przechodzi obok Gane’a i jego ekipy za kulisami UFC 268 w Nowym Jorku obiegło całe środowisko MMA. Zmieszany Gane uznał to za niepotrzebne zlekceważenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.