Rickson Gracie nie wie kiedy i czy w ogóle Kron Gracie wróci do rywalizacji w UFC

Mike Bohn-MMA Junkie

Potencjalny powrót Krona Gracie do Oktagonu UFC pozostaje tajemnicą, nawet dla jego ojca Ricksona Gracie.

Aby pomóc w promocji „Breathe”, książki o jego życiu w Brazylii, Rickson Gracie udzielił ostatnio wywiadu w podcaście Combate.com „Mundo da Luta” omawiając wiele tematów – w tym następny ruch jego syna.

„On mieszka w Montanie i pozwalam mu mieć własną przestrzeń do rozwoju jako człowiek i sportowiec” – powiedział Rickson. „Nie naciskam na niego w sprawie informacji o jego karierze i nie wiem, czy wróci do UFC.

Przy okazji, jeśli wy dowiecie się jakichś wiadomości o nim, proszę dajcie mi znać” – zażartował Rickson.

Kron Gracie ostatni raz wystąpił na gali UFC Fight Night 161 w październiku 2019 roku, kiedy to doznał porażki przez jednogłośną decyzję z Cubem Swansonem. 33-letni Brazylijczyk ma rekord 5-1 w zawodowej karierze MMA, która obejmuje zwycięstwo nad Alexem Caceresem w rywalizacji UFC, a także triumfy przeciwko Tatsuyi Kawajiriemu, Hideo Tokoro i Asenem Yamamoto pod szyldem RIZIN Fighting Federation oraz debiucie w MMA przeciwko Hyung Soo-Kimem w Real Fighting Championship.

Rickson zdradził również, że tragiczna śmierć jego starszego syna, Rocksona, w 2000 roku była prawdziwym powodem, dla którego nie doszło do jego długo oczekiwanej walki z Kazushi Sakurabą.

„Nikt nie chciał tej walki bardziej niż ja sam. Miałem propozycję z Japonii na 5 milionów dolarów, kiedy mój syn zmarł. Moje życie wywróciło się do góry nogami i musiałem skupić się na odbudowie rodziny.”

– powiedział Rickson, który nigdy nie powrócił do czynnej rywalizacji, kończąc karierę niepokonany po 11 walkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *