Rickson Gracie dzieli się swoją wiedzą ze 150 studentami w Brazylii.

Mistrzowie świata, weterani, czarne pasy, oraz młodsi uczniowie Brazylijskiego Jiu Jitsu spotkali się w klubie Flamingo w Rio de Janeiro, by móc uczestniczyć w seminarium z Ricksonem Gracie.

Jedna z mistrzyń świata w BJJ – Kyra Gracie, kuzynka Ricksona przypominała dawne czasy, gdy pytała jednego z członków swojej rodziny – Renzo, czy Rickson jest naprawdę tak dobry.

„Kiedy byłam naprawdę mała, pytałam Renzo – Renzo, czy Rickson jest naprawdę tak dobry, jak wszyscy mówią? Renzo odpowiedział: Nie, jest dużo lepszy”

Powiedziała Kyra Gracie.

„Rickson pokazał błędy w każdej pozycji, praktycznie niewidoczne, a jednak praktykowane przez fighterów, startujących w zawodach BJJ. Nieważne, czy to klasa światowa, czy też amatorzy. Pokazywał także drobne szczegóły, przez jakie tracimy pozycje, a także sposoby na zyskanie pozycji, przez nieużywanie siły. Poznaliśmy również fantastyczne sposoby technik kończących.” 

Powiedział Breno Sivak, czarny pas BJJ, współorganizator seminarium.

„Seminarium z Ricksonem było bez wątpliwości dobrym krokiem w mojej karierze. Nie nauczyłem się jakiejś rewolucyjnej nowej techniki na tym seminarium, to była praca na podstawach, z bardzo interesującymi szczegółami. Techniki Ricksona pokazują czystą technikę przez cały czas.”

Mówi zadowolony Felipe Costa, mistrz świata BJJ w kategorii roosterweight.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *