Rich Franklin wiceprezesem ONE FC

Były mistrz wagi średniej UFC, Rich Franklin jest od wczoraj wiceprezesem największej azjatyckiej organizacji MMA ONE FC.

Mimo tego, że Franklin nie walczył w UFC od listopada 2012 roku, to wciąż obowiązuje go kontrakt i w każdej chwili może wejść do oktagonu UFC. Dana White pozytywnie odebrał informację o awansie Franklina na tak wysokie stanowisko i życzył Richowi wszystkiego najlepszego.

„On nadal ma  u nas umowę na walki i jeśli kiedykolwiek zechce zawalczyć to nie będzie żadnych przeszkód. Mamy dobre stosunki ze sobą. Rich dostał bardzo dobrą ofertę pracy z tymi ludźmi i jestem szczęśliwy z tego powodu.”

Franklin tak na dobrą sprawę nigdy nie zamknął za sobą możliwości do dalszych walk, ale ostatni pojedynek stoczył w 2012 roku z Cungiem Le, który przegrał. Swoją zawodową karierę rozpoczął w 1999 roku a pierwszą walkę w UFC stoczył w 2003 roku na gali UFC 42. Dwa lata później zdobył pas mistrza wagi średniej pokonując śp. Evana Tannera. Po dwóch obronach tytułu doszło do walki z Andersonem Silvą, który odebrał Franklinowi pas mistrza. W swojej karierze walczył z największymi gwiazdami wliczając w to Wanderleia Silvę, Forresta Griffina, Chucka Liddella, Vitora Belforta oraz Dana Hendersona.

Rich jest bardzo zadowolony z nowej pracy, która obejmować ma pracę z mediami, public relations, sprawy biznesowe związane z ekspansją organizacji oraz rozwój zawodników.

„Ta oferta jest zdecydowanie dla mnie, a ja lubię ludzi z ONE FC więc decyzją została szybko podjęta. Nie musiałem się długo przekonywać do dołączenia do zespołu. Jestem członkiem ONE FC i w tym tygodniu będziemy dyskutować nad tym jak mogę wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie.

Jestem tutaj by nauczyć się kultury organizacji – jak wszystko działa i współgra ze sobą. Oni mają agresywną taktykę wzrostu obraną na kolejne lata i będę się uczył tego jak to wszystko wykorzystać.”

2 thoughts on “Rich Franklin wiceprezesem ONE FC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.