Rich Franklin chce ponownie walczyć o pas wagi średniej

Możecie wierzyć lub nie, ale były czasy, że królem wagi średniej UFC nie był Anderson Silva. W 2005 w tejże dywizji rządził i dzielił Rich Franklin.

Franklin zaczął swoją karierę w MMA od wyniku 22-1… a potem spotkał Spidera. Stracił wtedy tytuł mistrzowski, rok później rewanż też mu się nie udał i musiał na jakiś czas zapomnieć o wyścigu o pas. Teraz Franklin czuje się na siłach, aby podjąć ten wysiłek ponownie i odzyskać tytuł:

„Po tej kontuzji rozmawiałem z Monte Cox i zapytałem, co UFC myśli o moim zejściu do 185 funtów. Myślę, że teraz jest taki czas, że jeśli będę w stanie wygrywać walki w drodze po tytuł, (UFC) mają wystarczająco dużo czasu, żeby zaplanować nasz kolejny rewanż.  Mam nadzieję, że zakończę karierę wygrywając pas.”

Pierwszym przystankiem dla Franklina na drodze do odzyskania pasa jest walka z byłym mistrzem wagi średniej Strikeforce, Cung Le na UFC 148.  Na razie White pewnie nie myśli o ewentualnym daniu szansy walki o tytuł Franklinowi, ale jeśli ten wygrałby w imponujący sposób z Le, to ludzie pewnie zaczną o tym mówić.

10 thoughts on “Rich Franklin chce ponownie walczyć o pas wagi średniej

 1. pas średniej? chyba stare czasy mu sie przypomniały, no ale czasy sie zmieniają, obecnie szanse na pas wagi sredniej maja tylko:
  Chael Sonnen
  Micahel Bisping
  Wanderlei Silva (lecz jeśli by się nie dał trafić, przypomnijcie sobie jego walkę z bispingiem)
  Mark Munoz
  Tim BOetch??? (może ale to taki dodatek)

  Anderson Silva mógł by mieć z tymi przeciwnikami ciężko. szczególnie z sonenem bispingiem i munozem.

 2. wand bez szans, nie róbta sobie jaj… 🙂

  Na moje to Bisping powinien walczyć o pas teraz, potem Sonnen. Walka Bisping – Sonnen na remis, oczywiście według mnie.

  Rich na moje może jeszcze dostać szanse walki o pas, ale wątpie żeby sobie poradził ze Spiederem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *