Ricardo Lamas ma rozwiązanie problemu z przekraczaniem limitu wagi przez zawodników

mmaweekly.com

Po tym, jak Dana White zapowiedział, że organizacja UFC najprawdopodobniej wróci do starego systemu ważenia zawodników rezygnując z porannego ważenia, pojawiło się wiele komentarzy na ten temat.

Nie ma co ukrywać, że aktualny system wczesnego ważenia nie zapobiegł zbyt ostremu zbijaniu wagi przez zawodników i przekraczaniu przez nich limitów. Kolejny raz pojawiają się więc pomysły mające rozwiązać ten problem.

Sędzia „Big” John McCarthy stwierdził, że rozwiązaniem byłoby zmuszanie zawodników, którzy przekraczają limity do przejścia do wyższej kategorii. Z kolei zawodnik wagi piórkowej Ricardo Lamas zaproponował być może najbardziej dotkliwe rozwiązanie dla zawodnika, który przekroczył limit. Lamas odczuł frustrację z powodu przegranej z zawodnikiem, który nie zrobił wagi, a był nim Josh Emmett z którym zmierzył się na gali UFC on FOX 28 w grudniu zeszłego roku.

„Wiedziałem o ryzyku związanym z tą walką, ale zawsze czuje się rozczarowanie, gdy druga strona nie wywiązuje się z zobowiązań zawartych w umowie, a ty i tak przegrywasz.

Sądzę, że musi być surowsza kara za to, że nie zrobisz wagi. Zapomnij o tym, że oddasz rywalowi 20%, 30% swojej gaży. Powinieneś oddać wszystkie pieniądze za walkę, ponieważ nie zrobiłeś show. Twoja cała wypłata trafia do twojego przeciwnika. A teraz, jeśli chcesz zarobić pieniądze, musisz wygrać walkę. Poza tym, myślę, że powinieneś być zawieszony na rok od rywalizacji w tej kategorii wagowej, jeśli nie robisz wagi. Jeśli zaczną robić takie rzeczy, myślę, że zobaczymy dużo mniej osób, które przekraczają limity wagi.”

Wiadomo, że nic tak nie boli jak strata pieniędzy i być może zawodnicy przykładaliby większą uwagę do kwestii wagi bądź zmiany kategorii. Wydaje się jednak, że takie rozwiązanie jest raczej mało realne podobnie jak roczne zawieszenie w danej kategorii. Na razie UFC będzie chciało wrócić do poprzedniego systemu ważenia zawodników i być może za jakiś czas zostaną wprowadzone inne zmiany.

Co do Ricardo Lamasa, to zmierzy się w sobotę z Mirsadem Bekticiem na gali UFC 225 i tym razem Lamas będzie mógł czućsię nieco bardziej spokojny, ponieważ Bektić nigdy nie miał problemów ze zrobieniem wagi. Lamas będzie chciał odrobić poprzednią stratę po nokaucie w pierwszej rundzie z Emmettem.

2 thoughts on “Ricardo Lamas ma rozwiązanie problemu z przekraczaniem limitu wagi przez zawodników

  1. Bieznia przed walka i zv kvzdego funta jakis dystans do przebiegniecia. Skonczy sie kalkulowanie z nierobieniem wagi. skoro tazdego funta trzeba by przed svma walka odpracowac i wejsc do oktagony juz zmeczonym.

  2. jak nie zrobia wagi ujac pkt za kazfy funt z kart sedziowskich jak dojdzie do decyzji 🙂 ps zawodnicy maja fahna wymowke jak przegraja walke, bo on nie zrobil wagi hehe nonsens. Zawodnicy ufc to troche mazgaje i roszczeniowi strasznie ludzie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *