Rewanż A.J. McKee vs Patricio Freire oraz Vadim Nemkov vs Corey Anderson w finale grand prix wagi półciężkiej na gali Bellator 277

Rywalizacja pomiędzy A.J. McKee i Patricio Freire będzie miała swój kolejny rozdział w walce o pas wagi piórkowej w głównym starciu gali Bellator 277. W co-main evencie w finale grand prix wagi półciężkiej zawalczą Vadim Nemkov i Corey Anderson.

A.J. McKee, mistrz Bellatora w wadze piórkowej, postawi swój tytuł na szali w bezpośrednim rewanżu z „Pitbullem” w głównym wydarzeniem gali Bellator 277, która odbędzie się 15 kwietnia w SAP Center w San Jose.

McKee (18-0 MMA, 18-0 BMMA) i Freire (32-5 MMA, 20-5 BMMA) walczyli w głównym pojedynku gali Bellator 263 w lipcu zeszłego roku, kiedy McKee odebrał Freire tytuł w finale grand prix wagi piórkowej.

McKee rozbił, a następnie skończył Brazylijczyka przez duszenie gilotynowe w stójce w niecałe dwie minuty walki i został nowym mistrzem. Żaden z zawodników nie walczył od tamtego czasu.

26-letni McKee jest niepokonany w swojej zawodowej karierze MMA. Na swoim koncie ma zwycięstwa nad Freire, Darrionem Caldwellem, Derekiem Camposem i Patem Curranem.

„Pitbull” przystąpił do walki z McKee mając za sobą siedem zwycięskich walk, w których został mistrzem Bellatora w wadze piórkowej i lekkiej. Jesienią ubiegłego roku zrzekł się tytułu w wadze 155 funtów, co umożliwiło jego bratu, Patricky’emu, zdobycie go w walce z Peterem Queally’m na gali Bellator 270.

Turniej Grand Prix wagi półciężkiej Bellatora wkrótce dobiegnie końca. Vadim Nemkov (15-2 MMA, 7-0 BMMA) będzie bronił tytułu w wadze 205 funtów, kiedy zmierzy się z Coreyem Andersonem (16-5 MMA, 3-0 BMMA) w finale turnieju na gali Bellator 277. Pojedynek Nemkov vs. Anderson będzie co-main eventem gali.

Panujący mistrz Nemkov w drodze do finału pokonał jednogłośną decyzją byłego mistrza Phila Davisa oraz poddał w czwartej rundzie Juliusa Anglickasa, przedłużając tym samym swoją passę zwycięstw do dziewięciu.

Anderson, który wygrał siedem z ośmiu ostatnich walk, posiada bilans 3-0 od czasu dołączenia do Bellatora w 2020 roku. Anderson pokonał Dovletdzhana Yagshimuradova i byłego podwójnego mistrza Bellatora Ryana Badera w drodze do finału z Nemkovem.