„Reug Reug” zadebiutuje w ONE Championship w walce z Alainem Ngalani

Sueur / ONE Championship

Po udanym debiucie w MMA, gwiazda senegalskich zapasów, Oumar „Reug Reug” Kane (1-0) zadebiutuje w styczniu w dużej organizacji ONE Championship.

Pod koniec grudnia, Reug Reug podpisał kontrakt z singapurską organizacją. Początkowo Senegalczyk miał się zmierzyć ze specjalistą BJJ, Marcusem „Buchechą” Almeidą. W poniedziałek, Nick Atkin z South China Morning Post poinformował, że zamiast z Almeidą, Kane zmierzy się z Alainem Ngalani (4-5, 1 NC). Oczekuje się, że walka odbędzie się podczas pierwszej gali w 2021 roku, która zaplanowana jest na 29 stycznia – jest to ONE Championship: Unbreakable II.

45-letni Kameruńczyk Ngalani spędził całą swoją karierę w MMA w organizacji ONE Championship. Jego największa jak dotąd szansa na odniesienie wielkiego sukcesu nadarzyła się w 2017 roku, kiedy to stanął naprzeciwko mistrza wagi średniej Aunga La N Sang. Ngalani przegrał ten pojedynek przez poddanie gilotyną.

Niedawno Ngalani był zestawiany do potencjalnego pojedynku z byłym mistrzem UFC Vitorem Belfortem. „The Phenom” podpisał kontrakt z organizacją w marcu 2019 roku, ale jeszcze w niej nie zadebiutował.

W przypadku 28-letniego Reug’a Reug’a, jego debiut zawodowy na Ares Fighting Championship nastąpił w 2019 roku. Zmierzył się z bardziej doświadczonym Sofiane Boukichou (6-3). Ostatecznie Reug Reug spełnił oczekiwania związane z debiutem, ponieważ odniósł zwycięstwo przez TKO w drugiej rundzie.

„Czułem się bardzo szczęśliwy po walce i wygranej w moim debiucie w mieszanych sztukach walki”, powiedział Kane w rozmowie z BJPenn.com w czerwcu 2020 roku. „Ale jak zawsze mówi mój menedżer, mamy przed sobą wiele rzeczy. Miło było jednak wygrać, szczególnie w domu, przed moją publicznością.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.