Renan Ferreira pokonał Fabricio Werduma przed czasem na PFL 3 2021. Werdum złoży odwołanie od wyniku

PFL

Renan Ferreira typowany jako underdog, pokonał przed czasem debiutującego w PFL weterana MMA Fabricio Werduma na gali PFL 3 2021. Jednak nie obyło się bez kontrowersji.

Powtórki pokazały, że Ferreira mógł wykonać dwa szybkie klepania podczas duszenia trójkątnego Fabricio Werduma, ale nie widział ich sędzia Keith Peterson. Kiedy Werdum poluzował duszenie, Ferreira wrócił do pracy i skończył go przez TKO.

Ferreira (7-2) oficjalnie zwyciężył przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie nad byłym mistrzem UFC w wadze ciężkiej Werdumem (24-10-1). Zwycięstwo nastąpiło w czasie 2:32 pierwszej rundy i dało Ferreirze 6 punktów w klasyfikacji wagi ciężkiej.

Już w 12 sekundzie pojedynku Werdum przeniósł walkę do parteru gdzie czuje się jak ryba w wodzie. Ferreira, również czarny pas brazylijskiego jiu-jitsu, próbował wrócić do stójki. Werdum jednak nie odpuszczał i próbował przejść do dosiadu.

To dało Ferreirze możliwość wykręcenia się z kłopotów, ale Werdum zajął jego plecy. Szybko jednak przeszedł do duszenia trójkątnego. Wtedy też wydawało się, że Ferraira poddał się, ale walka nie została przerwana. Następnie musiał zmierzyć się z krótką próbą założenia dźwigni na łokieć.

Ferreira zdołał się jednak wykręcić, a będąc na górze zadał Werdumowi kilka mocnych ciosów, które go ogłuszyły. A kiedy Werdum nie mógł się spod niego wydostać, Ferreira okładał go młotkami aż do skończenia.

„Myślę, że wszyscy widzieli tę walkę. On odklepał,” powiedział Werdum w wywiadzie po walce. „Muszę szanować mojego przeciwnika. (…) Zatrzymałem się, bo on odklepał. Walczyłem przez 23 lata. Kiedy on odklepuje otwartą ręką, ja muszę przestać. W moim umyśle to był koniec, ponieważ poczułem, że klepnął mnie w ramię”.

Raport od partnera transmisji PFL, ESPN.com późnym czwartkiem poinformował, że drużyna Werduma złoży odwołanie od wyniku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *