Relson Gracie o tym jak Helio zrobił z niego mistrza

Drugi najstarszy syn Helio Gracie, czerwony pas Relson Gracie jak sam mówi w najlepszym czasie stoczył 140 walk Vale Tudo i był niepokonany przez dekady.

Jednak jeśli ktoś sądzi, że relacje ojca z synem były łatwe, jest w błędzie. Helio nie lubił jak Relson uprawiał surfing ponieważ jego zdaniem był to głupi sport.

Zbuntowany nastolatek, Relson Gracie nie lubił się uczyć, a przydomek „Champion” odziedziczył dzięki swoim przyjaciołom z surfingu, ponieważ kiedy uczestniczył w zawodach, to zawsze stawał na podium. Czerwony pas Gracie Jiu Jitsu przypomniał fragment wywiadu jaki udzielił Fight Ag, jak jego ojciec zajmował się zbuntowanym synem.

„Każdy rodzic ma problem ze swoimi dziećmi. Helio potrafił dogadać się z każdym, ale ze mną miał problem ponieważ kochałem surfing. W rzeczywistości zawsze słuchałem ojca kiedy coś mówił, ponieważ wiedział co mówić. Mimo wszystko surfing było dla niego czymś trudnym do zrozumienia.”

Relson prowadzi teraz swoją własną akademię w Rio de Janeiro. Mówi, że nie lubił się uczyć i dlatego ojciec zażądał od niego by został najlepszym na macie.

„Pamiętam, że kiedy byłem nastolatkiem, bardzo źle się uczyłem. Nie lubiłem się uczyć i mój ojciec powiedział mi, „Jeśli nie chcesz się uczyć, to musisz zostać najlepszym wojownikiem”. Zawarliśmy umowę, że jeśli wygram mistrzostwa, to będę „zwolniony” z nauki i on wiedział co mówi.

Od tamtego dnia, wygrałem każde mistrzostwa w jakich brałem udział i Jiu Jitsu zastąpiło szkolne życie. Stoczyłem 140 walk i nigdy nie zostałem trafiony w twarz oraz moje walki nigdy nie trwały więcej jak minutę. Mogę tylko podziękować za to swojemu ojcu.”

Jak widać Helio Gracie od każdego ze swoich dzieci wymagał poświęcenia i ciężkiej pracy.

Tłumaczenie ze strony:
http://www.bjjee.com/bjj-news/relson-gracie-recalls-how-helio-made-him-into-a-champion/

3 thoughts on “Relson Gracie o tym jak Helio zrobił z niego mistrza

  1. Surfing, Windsurfing, Kitesurfing i inne odmiany tego sportu związane z pływaniu na desce nie są głupie. Trzeba wiele czasu aby opanować tą ekstemalną dyscyplinę. Helio się wcale na tym nie zna. Jak se chce to może być wymagający i surowy ale niech nie gada głupot.

  2. „Helio się wcale na tym nie zna. Jak se chce to może być wymagający i surowy ale niech nie gada głupot.”
    Mistrz Helio zmiarl 29 stycznia 2009 roku. Darujmy sobie trollowanie na tego typu portalach tematycznych i pozostawmy je na stronach jak onet czy wp. Bez napinki, dzieki, pozdro

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *