Relacja z tourne Simonides i Thai Champion

Rafał Simonides wraz ze swoim gościem odwiedzili Wrocław, trzykrotnie Łódź, Bydgoszcz, Lublin, Rzeszów oraz Kraków.

Pomysł ściągnięcia Taja zawodnika wyniknął z okazji zbliżającego się jubileuszu 50-go seminarium z cyklu Muay Thai z Simonidesem. Rafał odwiedzał kluby w Polsce i prezentował techniki Muay Thai wiele razy w wielu miastach. Simonides z Azjii sprowadził zawodnika Konkeanleka – Mistrza Świata paru federacji mającego na koncie ponad 300 walk, walczącego na stadionach Raczadamnern i Lumpinee wciąż aktywnego zawodnika Muay Thai!

Wraz z nim udał się do klubów w różnych miastach Polski by poćwiczyć z sympatykami sztuki walki Muay Thai. Gościliśmy u Dragon Wrocław, Szkoła Sztuk Walki Warrior, Brutals, Muay Thai Legion Bydgoszcz, Mongkom, Pro-Fighter Lublin, MTR Millenium oraz w Krakowie z połączeniem zawodów sportowych Muay Thai

Każdemu seminarium towarzyszyły kampanie: START-SPORT oraz MUAYTHAI PRZECIW NARKOTYKOM (kampanie te były widoczne w postaci banerów czy specjalnych książeczek ulotek informacyjnych o szkodliwości narkotyków). Mistrzowie zaś sami namawiali do sportowego trybu życia i spełniania marzeń poprzez dążenie do osiągnięć sportowych i przestrzegali by nie wpaść w pułapkę jaką są narkotyki oraz zachowania patologiczne!!

W Krakowie seminarium połączone było z zawodami sportowymi (Turniej pierwszych walk, Liga Muay Thai, kwalifikacje do mistrzostw Europy ) na turnieju zgłoszonych było 90 zawodników. Wśród gości była Miss Małopolski Anna Markowska, która wraz z Mistrzami Świata Simonidesem i jego zaproszonym Tajem wspomagali zbiórkę na chorego na białaczkę chłopczyka Dawidka! Co ciekawe Anna czynnie ćwiczy Muay Thai i wzięła udział w seminarium ćwicząc pod okiem Mistrzów.

Dziś obchodzone są urodziny jego Ekscelencji Króla Tajlandii, składamy życzenia: LONG LIVE THE KING!!! 6 lat temu Rafał Simonides jako pierwszy Polak dostąpił zaszczytu walki dla Jego Wysokości. W Tajlandii w świecie Muay Thai jest to najbardziej prestiżowe wyróżnienie jakiego może doświadczyć thaiboxer! Jeszcze parę lat temu, za czasów świetności kiedy Król był obecny na obchodach, jego urodziny czczono 3 dni i były świętem narodowym. Uroczystą galę na której walczył Simonides oglądał 150 tysięczny tłum przed pałacem Królewskim oraz miliony (praktycznie cały naród) przed telewizorami!.

Zdjęcia nadesłane przez Rafała Simonidesa

One thought on “Relacja z tourne Simonides i Thai Champion

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.