Regeneracja

Każdy z nas przechodził kiedyś przez okres, w którym nic się  nie chciało, występował spadek motywacji… Odczuwało się, że coś jest nie tak. Regeneracja nie była wystarczająca, a to z kolei niosło w konsekwencji spadki masy mięśniowej, wyniki siłowe stawały w miejscu lub się pogarszały. Sam sen nie wystarczył, a dieta nie mogła pokryć wszystkich potrzebnych składników istotnych w odnowie. Firma Activlab postanowiła stanąć na wysokości zadania i wypuściła produkt o nazwie Recovery 2.0.

Suplement ten jest mieszanką energetyczno – regeneracyjną.  Recovery 2.0 składa się z trzech formuł aktywnych, które bezpośrednio działają na regenerację organizmu po sesji treningowej. Są to:

* RecoFormula
* ProteinMatrix
* CarboLoad

Dlaczego właśnie takie zestawienie? Otóż Po treningu, organizm wycieńczony pracą fizyczną, posiada już pewien zasób wykorzystanego glikogenu mięśniowego, będącego cukrem zapasowym człowieka. Dzięki optymalnemu doborowi składników formuły CarboLoad jesteśmy w stanie dokonać szybkiego podniesienia poziomu cukru we krwi, a co za tym idzie – szybkiego wyrzutu insuliny (hormonu anabolicznego), aby uregulować poziom cukru. Jaki jest wniosek? Formuła ta pomoże skutecznie w uzupełnieniu glikogenu oraz strat energetycznych.

ProteinMatrix jest mieszanką białek potrzebnych po treningu do zahamowania procesów katabolizmu po wysiłkowego. Tym samym jesteśmy w stanie przejść do fazy anabolicznej organizmu. Białka z tej mieszanki mają zróżnicowany czas wchłaniania. Pozwoli to na szybką odnowę włókien mięśniowych oraz da podłoże dla nowych.

RecoFormula jest tutaj najistotniejszą mieszanką. Dzięki zestawieniu aminokwasów o rozgałęzionych łańcuchach chemicznych (BCAA) pozwala na częściowe zahamowanie katabolizmu (szybciej niż białka później rozbijane do aminokwasów), a przy pomocy optymalnej dawki glutaminy (pomijając funkcję antykataboliczną, które jest w tym przypadku oczywista) na lepsze wchłanianie innych aminokwasów. Dodatkowo produkt ten został wzbogacony o witaminy i minerały. Dlaczego? Otóż w czasie intensywnego treningu pod wpływem wysiłku, spalane są substancje energetyczne. Część wykonanej pracy zamieniana jest w energię cieplną. Proces ten nazywamy termogenezą. Ciepłota naszego ciała wzrasta, a organizm reaguje na to poceniem się, czyli wydalaniem wody przez skórę. Wraz z potem pozbywamy się witamin i minerałów w sporych dawkach (zależne od intensywności treningu) na co osoba ćwicząca nie może sobie pozwolić. Po zakończonym treningu nie możemy poprzestać rzecz jasna jedynie na uzupełnieniu strat energetycznych oraz białkowych w celach antykatabolicznych i uaktywniających fazę anaboliczną. Należy również uzupełnić starty witaminowo – mineralne. Ponadto Recovery 2.0 firmy Activlab wzbogacone jest o kompleks substancji działających ochronnie na stawy – siarczan glukozaminy i siarczan chondroityny (również o witaminę C). Kiedy ćwiczymy nie możemy trwać w przekonaniu, że jedynie mięśnie wykonują całą pracę. Wręcz przeciwnie – stawy będące ruchomymi połączeniami kostnymi również mniej więcej w takim samym stopniu ulegają obciążeniu. Często zdarza się, że bolą nas stawy po zakończonej sesji treningowej. Wystarczy odpowiednio o nie zadbać.

Recovery 2.0 Activlabu rozcieńczamy wyłącznie z wodą dobierając wedle naszego gustu odpowiedni smak: cytrynowy, pomarańczowy lub grejpfrutowy. W zależności od intensywności treningu i naszych potrzeb dobieramy dawkę 50g (w 200ml wody) lub 100g (w 400ml wody) środka. Mówi się o tym, że najlepiej zahamować katabolizm od razu po ćwiczeniach i jak najszybciej uruchomić „aparat anaboliczny”. Poniekąd jest to prawda, aczkolwiek katabolizm po wysiłkowy jest nieco inny od nocnego. Lepsze działanie osiągniemy stosując produkt Activlabu około 15-20min po treningu. Dlaczego? Kortyzol jest hormonem powszechnie znienawidzonym przez sportowców. Ma on jednak i swoje dobre strony. Jeśli zdecydujemy się zaczekać 15-20min, to hormon ten będzie miał szansę w tym czasie oczyścić nasze mięśnie z nagromadzonych podczas treningu toksyn. Dopiero potem należałoby przyjąć Recovery 2.0 dla zintensyfikowania jego zalet.

Janusz Ziółkowski – Dietetyk
[email protected]

ACTIVLAB to odżywki i suplementy zarówno dla sportowców i osób aktywnych, jak również dla każdego, kto chce poprawić swoją kondycję, zdrowie, urodę i witalność.

Dzięki odpowiednio dobranym surowcom sprowadzanym z najlepszych światowych laboratoriów, naszemu długoletniemu doświadczeniu w branży żywienia i dietetyki, profesjonalnej i wykształconej kadrze pracowniczej, a także ścisłej współpracy ze światem nauki jakość produktów marki ACTIVLAB w niczym nie ustępuje najlepszym tego typu produktom na świecie.

www.activlab.pl

3 thoughts on “Regeneracja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *