Reece McAllister zwycięża na Top King 4 Finals, Buakaw Banchamek przegrywa z Khayalem Dzhanievem

Reece McAllister vs Dmytro Konstantynov

Podczas wczorajszej gali Top King 4 Finals odbył się finał turnieju do 70 kg na którym walczyli m.in. Reece McAllister i Buakaw Banchamek.

Zaskoczeniem dla wielu może być porażka Buakawa z Kyahalem Dzhanievem, który pokazał się z bardzo dobrej strony stawiając Tajowi trudne wyzwanie. Rosjanin od początku zaatakował potężnymi ciosami łokciem, które mocno rozcięły głowę Buakawa. W drugiej rundzie Banchamek przeszedł do ofensywy wygrywając to starcie jednak w finałowej rundzie zdaniem sędziów lepszym okazał się Dzhaniev i to on wygrał walkę. Moim zdaniem werdykt powinien pójść w drugą stronę na korzyść Buakawa gdyż wydaje się, że nieznacznie, ale jednak w trzeciej rundzie to on był lepszym zawodnikiem.

Rozcięcia na głowie Buakawa po łokciach Dzhanieva
Rozcięcia na głowie Buakawa po łokciach Dzhanieva

Drugą walką półfinałową było starcie Reece’a McAllistera z Dmytro Konstantynovem. McAllister pokazał po raz kolejny, że jest znakomitym zawodnikiem, który zasłużył na walkę o tytuł w takim turnieju. Niestety i przy okazji jego walki nie zabrakło kontrowersji, a właściwie przy okazji jego drugiej walki, którą powinien stoczyć z Kyahalem Dzhaniev, a do której ostatecznie nie doszło. Dzhaniev nie wyszedł do pojedynku finałowego ze względu na problemy zdrowotne po walce z Buakawem i tym samym Reece McAllister został mistrzem Top King World Series 4 Finals.

Poniżej wyniki walk:

Finał turnieju 70 kg:
Reece McAllister – Khayal Dzhaniev nie mógł wyjść do walki

Półfinały turnieju 70 kg:
Reece McAllister pokonał Dmytro Konstantynova przez decyzję
Khayal Dzhaniev pokonał Buakawa Banchamka przez decyzję

Superfights:
Thongchai Sisongpeenog pokonał Colina Law przez TKO
Matt Embree pokonał Sittisaka Petchphayathai’a przez TKO, runda 1
Rungravee Sasiprapa pokonał Wei Ning Hui’a przez decyzję
Pakorn P.K. Saenchai Muay Thai Gym pokonał Dmitry’a Varetsa przez decyzję

Kilka zdjęć z gali

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.