Reakcje zawodników na odwołanie gali Bellator 241 i kontynuowanie gali UFC Fight Night 170

mmajunkie.usatoday.com / Las Vegas Review-Journal

Organizacje Bellator i UFC podjęły dwie odmienne decyzje dotyczące swoich gal. Bellator zdecydował się odwołać swoją galę, natomiast UFC zamierza ją nadal przeprowadzić. Mimo to, obydwie organizacje spotkały się z pozytywnym odzewem ze strony zawodników i osób ze środowiska MMA.

Prezydent Bellatora Scott Coker zdecydował się całkowicie odwołać galę Bellator 241: Pitbull vs Carvalho, która miała odbyć się minionej nocy w Uncasville w stanie Connecticut. Decyzja została podjęta ze względu a globalną pandemię koronawirusa.

W oficjalnym oświadczeniu, Coker ogłosił, że wszyscy sportowcy, urzędnicy, sędziowie, cutmani i dodatkowy personel, którzy zostali przydzieleni do organizacji gali, otrzymają rekompensatę i wypłaty od Bellatora.

„Wszyscy zawodnicy, którzy mieli wziąć udział w gali Bellator 241, jak również urzędnicy, sędziowie, cutmeni i dodatkowy personel, otrzymali wynagrodzenie. Oprócz bezpieczeństwa i zdrowia wszystkich, to był nasz największy priorytet.”

Ta decyzja Scotta Cokera i całego szefostwa Bellatora spotkała się z olbrzymim uznanie i pochwałą ze strony zawodników organizacji. Wielu zawodników Bellatora wyraziło swoje opinie w mediach społecznościowych, gdzie dziękowali również organizacji za to, że największym priorytetem jest dbanie o ich zdrowie i bezpieczeństwo.

W przeciwieństwie do Bellatora, UFC zdecydowało się, ze dzisiejsza gala UFC Fight Night 170: Lee vs Oliveira w Brazylii odbędzie się  zgodnie z planem, ale bez udziału publiczności.

Póki co, w przyszły weekend w który ma się odbyć gala UFC Fight Night 171: Woodley vs Edwards w Londynie w O2 Arena, ma być umożliwiony wstęp fanów na teren obiektu. Sytuacja ta może się jednak w każdej chwili zmienić.

Podczas gdy Scott Coker otrzymał wiele pochwał za podjęcie decyzji o odwołaniu gali Bellator 241 przy jednoczesnym wynagrodzeniu swoich zawodników i pracowników, prezydent UFC Dana White również spotkał się z pozytywnymi komentarzami ze strony swoich zawodników za kontynuowanie gali.

UFC zdaje się być jedyną organizacją sportową, która nadal zamierza przeprowadzać swoje gale mimo trwającej pandemii koronawirusa. Główne ligi sportowe, w tym NFL, NBA, NHL, Premier League i MLB, zawiesiły swoje sezony z powodu wybuchu pandemii.

Mimo to, UFC będzie kontynuować swoją pracę i póki co zorganizuje dzisiejszą galę w Brasilii, w Brazylii. Gala odbędzie się jednak bez udziału publiczności.

UFC ogłosiło również, że nadchodzące gale UFC on ESPN 8: Ngannou vs Rozenstruik i UFC Fight Night 172: Overeem vs Harris, które pierwotnie miały się odbyć w Columbus i Portland, zostaną teraz zorganizowane pod dachem kompleksu UFC Apex w Las Vegas.

„Hej wszystkim, tu prezydent UFC Dana White. Uważnie śledziliśmy sytuację z koronawirusem i jego potencjalny wpływ na zdrowie i bezpieczeństwo sportowców, personelu i kibiców UFC na całym świecie. Idziemy dalej ze wszystkimi wydarzeniami organizowanymi przez UFC na żywo. Jednak zamierzamy dostosować się do tych bezprecedensowych okoliczności.

Niektóre z gal zostaną przeniesione z pierwotnego miasta-gospodarza do UFC Apex tutaj, w Las Vegas, i niestety, fani mogą nie być dopuszczeni do udziału w tych wydarzeniach. Wiecie, że tego nienawidzę, ale decyzja ta została podjęta w najlepszym interesie wszystkich zaangażowanych w nasze wydarzenia, w tym fanów, sportowców, pracowników i partnerów medialnych. Wydarzenia te będą nadal transmitowane na żywo w sieci ESPN i ESPN+ tutaj, w Stanach Zjednoczonych.”

Oczywiście część kibiców i analityków wyraziło swoje rozczarowanie działaniami UFC za to, że od tego czasu nie odwołano gal, jednak wielu zawodników było zadowolonych z decyzji organizacji o kontynuowaniu gal.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.