Reakcja Khabiba Nurmagomedova na zwycięstwo Justina Gaethje w walce z Tonym Fergusonem na UFC 249

sport.news.am

Mistrz wagi lekkiej UFC Khabib Nurmagomedov z uwagą oglądał pojedynek o tytuł tymczasowego mistrza między Tonym Fergusonem a Justinem Gaethje na gali UFC 249. „Orzeł” zabrał głos po zwycięstwie Justina Gaehje, który będzie jego kolejnym rywalem.

Gaethje pokonał Fergusona przez TKO w piątej rundzie, rozbijając go mocnymi ciosami i kopnięciami do momentu, gdy sędzia wkroczył do akcji i przerwał walkę na nieco ponad minutę do końca finałowej rundy. Było to największe zwycięstwo w dotychczasowej karierze Gaethje, a teraz jest on właścicielem tymczasowego tytułu wagi lekkiej. Oznacza to, że w kolejnej  walce stanie przed szansą zunifikowania pasa w walce z Khabibem Nurmagomedovem jeszcze w tym roku.

Po zwycięstwie Justina Gaethje, Khabib Nurmagomedov napisał na Twitterze krótki, ale bardzo wymowny wpis:

„Bez komentarza”

Następnie, po UFC 249, Nurmagomedov skomentował pojedynek Justina Gaethje z Tonym Fergusonem, zamieszczając swoje zdjęcie z Gaethje w tle.

„W tym sporcie, a zwłaszcza w tej wadze zawsze będą głodne lwy, przez które będziesz czuł ich oddech na swoich plecach i jeśli się zrelaksujesz, to będziesz skończony. Jedni odchodzą, a inni przychodzą, nie ma co się dziwić. Ale ja nie upadnę przed ciosem. Będziemy nadal walczyć.”

Nurmagomedov miał walczyć z Fergusonem już pięć razy i za każdym razem do pojedynku nie dochodziło. Teraz, kiedy Gaethje wygrał walkę być może już nigdy nie zobaczymy tego bardzo oczekiwanego pojedynku między Tonym a Khabibem.

Mistrz napisał również wpis na Twitterze skierowany do Tony’ego Fergusona w którym z klasą odniósł się do przegranej „El Cucuy’a”:

„Cokolwiek się stało, to przeszłość. Głowa do góry Tony, mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze z tobą i twoją rodziną. Kiedy twój syn dorośnie, będzie z ciebie dumny.”

Teraz zobaczymy, jak Nurmagomedov próbuje obronić swój pas przeciwko Gaethje. Wydaje się prawdopodobne, że ta walka odbędzie się jesienią, chociaż wcale nie wykluczone, że może się ona odbyć jeszcze późnym latem, jeśli Gaethje będzie w stanie szybko wrócić do akcji, a Nurmagomedov się na to zgodzi.

Należy pamiętać, że zarówno Khabib Nurmagomedov, jak i Justin Gaethje są tej samej grupie promotorskiej zarządzanej przez tego samego człowieka, Aliego Abdelaziza, co powinno ułatwić negocjacje w sprawie walki o unifikację tytułu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *