Reakcja Francisa Ngannou na odwołanie walki z Juniorem dos Santosem na UFC 215

FRANCK FIFE/AFP/Getty Images

Jak grom z jasnego nieba padła wczoraj informacja o tym, że UFC ogłosiło iż były mistrz wagi ciężkiej Junior dos Santos został usunięty z zaplanowanej walki z Francisem Ngannou na UFC 215.

JDS został zgłoszony przez USADA za naruszenie zasad polityki antydopingowej i automatycznie usunięty z gali zaplanowanej na 9 września.

Krótko po tych wiadomościach, niedoszły przeciwnik Brazylijczyka Francis Ngannou zabrał głos i napisał na swoim Twittera komentarz w którym wyraził swoją frustrację.

— Jestem bardzo zły! Prawie skończyliśmy obóz treningowy, a oni ogłosili właśnie, że mój przeciwnik wypada z UFC 215.

W tej chwili nie są znane szczegóły dotyczące charakteru oblania testów antydopingowych przez Juniora dos Santosa ani tego przez zastosowanie jakich środków i substancji zawalił testy.

Aktualizacja:

Testy Juniora dos Santosa wykazały obecność w jego organizmie diuretyku Hydrochlorotiazydu, który jest stosowany m.in. do maskowania innych środków dopingujących oraz usuwania z organizmu wody i szybszego zbijania wagi.

Nie wiadomo też, czy UFC przygotuje Francisowi Ngannou zastępstwo na walkę i czy pojedynek ten utrzyma się na karcie walk.

One thought on “Reakcja Francisa Ngannou na odwołanie walki z Juniorem dos Santosem na UFC 215

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *