Ray Longo czuje się źle z powodu dopuszczenia Chrisa Weidmana do walki ze złamaną stopą

Gary A. Vasquez-USA Today Sports
Gary A. Vasquez-USA Today Sports

Trener byłego mistrza kategorii średniej o walce na UFC 194.

Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że do starcia z Lukem Rockholdem (15-2, 5-1 w UFC) Chris Weidman (13-1, 9-1 w UFC, #1 w rankingu UFC) przystąpił pomimo złamania stopy, którego doznał podczas treningu. All American podkreślił wtedy, że nie szuka wymówek i uważa, że obecny mistrz zasługuje na tytuł.

Z kolei jeden z trenerów Weidmana, Ray Longo, ma wątpliwości co do tego czy przystąpienie do walki z kontuzją było dobrym posunięciem. W wywiadzie dla ESPN mówił:

Jeśli chcecie znać prawdę to on był poobijany. Miał złamaną stopę w dwóch miejscach. Próbowaliśmy pracować pomimo tego, ale myślę, że psychicznie miało to na niego wpływ, ponieważ nie był on w stanie ćwiczyć kondycji we właściwy sposób.

On walczył z kontuzjami wcześniej. Widziałem go  przechodzącego przez to wcześniej, ale jako jego trener czuję się źle. Może powinienem głośniej mówić o tym lub tamtym. Nie możesz szukać wymówek. Jego kolega z klubu, Aljamain Sterling był poobijany wychodząc do walki 11 grudnia i wygrał. Tak, więc nigdy nie wiadomo.

Jeśli decydujesz się walczyć, co możesz zrobić podczas obozu przygotowawczego? Założyć buta i ktoś zrobi zdjęcie jak on chodzi w bucie? On ich nie zakładał. To jest koszmar. Ci goście są moimi przyjaciółmi tak, więc jestem czasem w dziwnym położeniu. Zasadniczo trzeba im powiedzieć czego nie powinni robić.

Podczas walki na UFC 194 Rockhold pokonał Chrisa przez TKO w IV rundzie. Na UFC 199 najprawdopdobniej dojdzie do rewanżowego pojedynku.

3 thoughts on “Ray Longo czuje się źle z powodu dopuszczenia Chrisa Weidmana do walki ze złamaną stopą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *