Ray Longo czuje się źle z powodu dopuszczenia Chrisa Weidmana do walki ze złamaną stopą

Gary A. Vasquez-USA Today Sports
Gary A. Vasquez-USA Today Sports

Trener byłego mistrza kategorii średniej o walce na UFC 194.

Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że do starcia z Lukem Rockholdem (15-2, 5-1 w UFC) Chris Weidman (13-1, 9-1 w UFC, #1 w rankingu UFC) przystąpił pomimo złamania stopy, którego doznał podczas treningu. All American podkreślił wtedy, że nie szuka wymówek i uważa, że obecny mistrz zasługuje na tytuł.

Z kolei jeden z trenerów Weidmana, Ray Longo, ma wątpliwości co do tego czy przystąpienie do walki z kontuzją było dobrym posunięciem. W wywiadzie dla ESPN mówił:

Jeśli chcecie znać prawdę to on był poobijany. Miał złamaną stopę w dwóch miejscach. Próbowaliśmy pracować pomimo tego, ale myślę, że psychicznie miało to na niego wpływ, ponieważ nie był on w stanie ćwiczyć kondycji we właściwy sposób.

On walczył z kontuzjami wcześniej. Widziałem go  przechodzącego przez to wcześniej, ale jako jego trener czuję się źle. Może powinienem głośniej mówić o tym lub tamtym. Nie możesz szukać wymówek. Jego kolega z klubu, Aljamain Sterling był poobijany wychodząc do walki 11 grudnia i wygrał. Tak, więc nigdy nie wiadomo.

Jeśli decydujesz się walczyć, co możesz zrobić podczas obozu przygotowawczego? Założyć buta i ktoś zrobi zdjęcie jak on chodzi w bucie? On ich nie zakładał. To jest koszmar. Ci goście są moimi przyjaciółmi tak, więc jestem czasem w dziwnym położeniu. Zasadniczo trzeba im powiedzieć czego nie powinni robić.

Podczas walki na UFC 194 Rockhold pokonał Chrisa przez TKO w IV rundzie. Na UFC 199 najprawdopdobniej dojdzie do rewanżowego pojedynku.

3 thoughts on “Ray Longo czuje się źle z powodu dopuszczenia Chrisa Weidmana do walki ze złamaną stopą

  1. A ja myślałem, że to gorzej miał Luke ze stopą bo ledwo kuśtykał po walce. Oby Luke wygrał bo ego Weidmana dalej sky high

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *