Randy Couture vs Lyoto Machida na UFC 129

Randy Couture były mistrz wagi ciężkiej i pół ciężkiej zmierzy się na gali UFC 129 w Toronto z Lyoto Machida. Walka ma być ostatnią w karierze 47 letniego Randy’ego. W 2010 roku Randy stoczył dwa zwycięskie pojedynki , natomiast dla byłego mistrza wagi półciężkiej Lyoto Machida’y będzie to pojedynek po dwóch porażkach z rzędu. Randy Couture obecny jest w MMA od 1997 roku głównie walczył na galach UFC   mimo wieku udawało mu się współzawodniczyć na najwyższym poziomie i wygrywać pojedynki z zawodnikami o kilkanaście lat młodszymi mimo, że przed walką większość komentatorów nie dawała mu większych szans.

10 thoughts on “Randy Couture vs Lyoto Machida na UFC 129

 1. jeno: wygra:)jego zapasy przeciwko karate machidy daja mu przewage i mam nadzieje ze pozegna sie w wielkim stylu:)

  Wydaję mi się, że ciężko będzie mu dojść do Machidy bo on lubi walki na dystansie, podobnie jak walka z Rampagem, który też ma nienaganne zapasy widziałeś jak się skończyła. Walka imo ciekawa.

 2. Randy to nadczłowiek !!! Także nie skazywałbym go na porażkę, a jeśli juz to TYLKO przez decyzję! Pomimo wieku, imo będzie mocniejszy fizycznie. Nie jest to walka mistrzowska, więc do 5 rund nie dojdzie – powinien to wytrzymać. Zapasy na jego korzyść. Szybkość i kondycja wiadomo – nie. Walka pewnie w klincz i próba obaleń a w parterze gnp. Taki imo game plan powinien mieć Couture w tej walca. Chciałbym aby wygrał. To by było pożegnanie legendy.

 3. To będzie klasyczne Ground and pound vs. Sprawl and brawl 🙂 Lepiej tego Dana wykombinować nie mógł. Szkoda, że to ostatnia walka Randy’ego. Nie wiem komu kibicować bo obu lubię i szanuję. Gala będzie konkretna.

 4. Randy to nadczłowiek zgadzam się z tą tezą bardzo go lubie ale w tej walce nie ma szans jedynie zapasy są jego przewagą reszta dla DRAGONA i do tego Machida jest pod murem musi wygrać bo ma już 2 przegrane po rząd a co oznacza 3 z reguły wywalemie z UFC Randy już wygrał co miał wygrać i do tego i tak ma gwarantowane pieniądze przed walką ale wielki szacunek przecież mógł sobie dobrać jakiegoś kelnera żeby go obić efektownie jak robią to nie którzy obecni mistrzowie poza UFC oczywiście ale on odchodzi walcząc chyba z najbardziej wszechstronnym zawodnikiem mma LHV i do tego gość ma 47 lat a zawstydzić może nie jednego 25 latka to niesamowite aby być w takiej formie w tym wieku za to wielki szacunek kibicuje obu

 5. tofik przeciez machida nie wyleci z ufc nawet po 5 przegranych… no chyba ze oberwie od brandona very.

  jak dla mnie machida jest pewniakiem chyba ze bedzie chcial oddac hold randiemu i nie bedzie probowal konczyc i pojawi sie bzdurna decyzja sedziow.

  dla mnie walka z tylka wyjeta. zrobiona na prosbe randiego pewno. szkoda wedlug mnie czasu dragona na spory krok w tyl. randy juz od wspomnianego very wyrwal kopniecie po ktorym sie kulil, jesli machida sie nie ulituje to nie bedzie mial godnego pozegnania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *