Ramon Dekkers Muay Thai Dokument

 

(fot. muaytai.ru)

Przedstawiamy film dokumentalny o jednym z najbardziej znanych i szanowanych zawodników sportów uderzanych, Ramonie Dekkersie, 8-krotnym Mistrzu Świata w Kick Boxingu i Thai Boxingu.

W środku film oraz krótka biografia

film nadesłał _Knife_

Ramon „The Diamond” Dekkers

Waga: 72 kg
Wzrost: 172 cm
Data ur.: 4 września 1969
Kraj: Holandia
Styl walki: Thai Boxing, Kickboxing
Statystyka: 185 zwycięstw ( 98 przez KO ), 20 porażek, 5 remisów
Klub: Team Dekkers
Status kariery: Zakończona

Tytuły:
8-krotny Mistrz Świata w Kick Boxingu i Thai Boxingu

http://www.youtube.com/wa…feature=related

Ramon Dekkers urodził się 4 września w 1969r., w holenderskim mieście Breda. Zaczął trenować sztuki walki gdy miał już 12 lat, zaczynając od judo, natomiast po roku czasu zajął się boksem. W wieku 16 lat odwiedził jedną z hal gimnastycznych w Bredzie. Trenerem jej był Cor Hammers (przyszły jego ojczym) i to pod jego okiem zaczął szkolić się w Thai boksie. Trwało to około 3 miesięcy. Jego trener zauważył, że Ramon ma ogromny potencjał i zapisał go do nowo założonej przez siebie drużyny, decydując że Dekkers będzie pierwszym z którym odbędzie się klubowa walka w Thai boksie.
W swojej pierwszej walce znokautował przeciwnika, po czym w drugiej, trzeciej, czwartej i kolejnych czyniąc to samo, rozsławił swoje imię.
W wieku 18 lat zdobył swój pierwszy tytuł wygrywając turniej „the Dutch National Championship”, który odbył się 15 listopada 1987 roku.

Ramon był chyba najbardziej uszanowanym w Tajlandii Bokserem. Ceniono go za duże zaangażowanie w treningach. Przed każdą swoją walką studiował materiały filmowe z walk swojego przeciwnika, po czym przechodził do właściwych treningów. Był on perfekcjonistą, dlatego powtarzał przez bardzo długi czas każdą technikę, aż do doskonałości. Po pewnym czasie jego techniki szkoleniowe przyjęły się u innych Tajskich bokserów. Była to rewolucja w Thai Boksie, której „ojcem” był właśnie on – Ramon Dekkers.

Po przez ciężkie treningi i wymagające walki doznawał często kontuzji. Jego najcięższym urazem była kontuzja kostki, która wykluczyła go z ringu na dwa lata. W tym czasie przeszedł 6 operacji tej nogi, a sam lekarz zapowiedział mu, że musi zakończyć karierę. Jednak po dwóch miesiącach przebytych w szpitalu „the Diamond” rozpoczął na nowo treningi, i już po następnych 3 miesiącach ciężkiej pracy doszedł do swojej dawnej formy i walczył dalej na ringu dla swoich licznych fanów.

Dekkers po raz pierwszy zakończył karierę 13 marca 2001 roku pożegnalną walką z Marino Florinem w Rotterdamie (Holandia). Walka zakończyła się KO w 4. rundzie i przeszła do historii holenderskiego kickboxingu.

W 2005r. niespodziewanie wrócił na ring podpisując kontrakt z K-1. Przed jedną z walk doznał bardzo ciężkiego urazu zerwania wiązadła ramienia, lecz to go nie powstrzymało przed walką, i na ringu walczył tylko lewą ręką wygrywając punktowo dzięki swojej technice i wielkiemu doświadczeniu.
Jego ostatnią walką w karierze był pojedynek z Joerie Mesem o K-1 Grand Prix 2006 w Holandii 13 maja 2006 roku. Przegrał walkę na punkty, po czym biorąc mikrofon ogłosił ostateczny koniec kariery.

Obecnie prowadzi swoją drużynę „Team Dekkers”, która ma swoją siedzibę w jego rodzinnym mieście Breda.

SFD.pl

10 thoughts on “Ramon Dekkers Muay Thai Dokument

  1. Wielki zawodnik,wielki szacunek dla niego za lata wkładu w sporty walki,pamietam jak dawno temu zobaczylem pierwszy raz filmik o nim, doslownie naładował mnie energią i zarazil entuzjazmem:))

  2. giloo33-popieram!!Moderator moglby wziac moze ten komentarz pod uwage!Wielki sportowiec,wielki człowiek!film nie tylko rewelacyjny pod kątem sportowym a, ale i mentalnym. Każdy z pewnością coś by z niego wyniósł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *