Rafael Lovato Jr. zawalczy w MMA

Multimedalista zawodów BJJ poznał rywala w swoim debiucie.

Rafael Lovato Jr. (0-0) ma 31 lat i jeśli chodzi o brazylijskie jiu-jitsu wygrał wszystko co najważniejsze: w 2007r. zdobył mistrzostwo świata walcząc w Gi a w latach 2010, 2011 oraz 2013 wygrywał mistrzostwo walcząc w formule No-Gi.

Teraz Amerykanin zadebiutuje w MMA. Jego pierwszym przeciwnikiem będzie Canaan Grigsby (2-1). Super Beast, bo taki przydomek nosi Canaan stoczył do tej pory 4 amatorskie i 3 zawodowe pojedynki: pierwszy wygrał przez sędziowską decyzję, drugi przegrał w 7 sekund przez nokaut a w trzecim szybko odprawił rywala ciosami. Walka odbędzie się na gali Legacy FC 35 która odbędzie się 6 września w Tulsa. Pojedynek zakontraktowano w limicie wagi średniej. Powyższe informacje potwierdził właściciel organizacji.

Jestem bardzo podekscytowany moim debiutem w MMA na gali Legacy. Na początku, jest to po prostu wyzwanie i zrobienie czegoś innego. Zawsze wierzyłem, że będę walczył w MMA ale poświeciłem moje życie jiu-jitsu, mojej akademii i mojemu zespołowi. Teraz jestem w takim punkcie mojej kariery, że czuje, iż udało mi się osiągnąć prawie wszystko.”

Lovato powiedział też, że ma znakomitego trenera od muay-thai który pomoże mu przygotować się do walki. Dodał też, że zamierza wystartować w przyszłorocznych Mistrzostwach Świata w BJJ oraz na zawodach ADCC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *