Rafael dos Anjos broni Mauricio Ruę przed słowami krytyki

Esther Lin, MMA Fighting

Były mistrz wagi lekkiej UFC Rafael dos Anjos postanowił obronić byłego mistrza wagi półciężkiej Mauricio „Shoguna” Ruę przed słowami krytyki ze strony społeczności MMA po jego ostatniej walce.

W minioną niedzielę, Mauricio Rua zmierzył się w walce wieczoru gali UFC Fight Night 134 w Hamburgu z Anthonym Smithem. Walka ta nie potoczyła się jednak po myśli Brazyliczyka, który przegrał w pierwszej rundzie przez brutalny nokaut.

Niedługo po gali, Mauricio Rua napisał w mediach społecznościowych, że życie toczy się dalej, co sugeruje, że nie ma jeszcze w planach zakończenia kariery. Po tej porażce natychmiast pojawiły się komentarze mówiące o tym, że Shogun powinien przejść już na emeryturę.

Według rodaka Shoguna, Rafaela Dos Anjosa, krytyka ostatniego występu Shoguna w Hamburgu jest nieuzasadniona i dos Anjos zdecydował się bronic swojego rodaka.

„To smutne, że niektórzy fani krytykują [Shoguna Rua] za jego kondycję i występ. [Oni nie wspominają], że 15 lat temu ten szalony facet kopał wszystkich w PRIDE i wciąż kopie wielu ludzi. Facet miał ciężki dzień w pracy. Shogun to legenda!

Zróbmy proste porównanie zanim będziemy krytykować. Pokażcie mi piłkarza, który teoretycznie rywalizuje w sporcie o wiele mniej traumatycznym niż MMA, który gra na tak wysokim poziomie przez 15 lat jak Shogun?”

Porażka Shoguna z Anthonym Smithem zakończyła serię zwycięstw Brazylijczyka na trzech wygranych walkach i zaprzepaściła szansę na potencjalną walkę o pas wagi półciężkiej z Danielem Cormierem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *