Quinton Jackson vs Satoshi Ishii na Bellator 157: Dynamite 2

Bellator / RIZIN / wallpaperup.com
Bellator / RIZIN / wallpaperup.com

Po roku nieobecności, Quinton „Rampage” Jackson wraca do Bellatora, by zawalczyć w pojedynku wieczoru drugiej hybrydowej gali Bellator 157: Dynamite 2.

Gala łącząca pojedynki MMA w klatce i kickboxingu w ringu odbędzie się 24 czerwca w St. Louis, a rywalek Quintona będzie medalista olimpijski w Judo Satoshi Ishii.

Quinton Jackson (36-11) był przez ostatni rok poza rywalizacją ze względu na trwający spór między nim i Bellatorem. Po odejściu z Bellatora pod koniec 2014 roku, Quinton ogłosił, że organizacja naruszyła kontrakt i przeszedł do UFC po czym 25 kwietnia 2015 roku stoczył jedną i zarazem ostatnią do tej pory walkę na UFC 186 pokonując Fabio Maldonado. Spór prawny wciąż był kontynuowany ponieważ według Bellatora, Jacksona wciąż obowiązywał kontrakt z tą organizacją. Ostatecznie „Rampage” postanowił wrócić do Bellatora.

Powrót Quintona Jacksona do Bellatora odbędzie się na gali Dynamite 2, która jest według organizacji podobną wersją wspaniałych japońskich pojedynków organizowanych na galach noworocznych pod tym samym tytułem – Dynamite.

Rywalem Jacksona będzie Satoshi Ishii (14-5-1), który właśnie rozpoczął swoją karierę MMA na gali Dynamite!! The Power of Courage 2009. Gala ta była współtworzona przez organizacje DREAM, Sengoku Raiden Championship, K-1 oraz K-1 World MAX. Ishii w najlepszym momencie swojej kariery wygrał osiem walk z rzędu, ale w ostatnich pięciu walkach jego rekord to 2-3. W ostatniej walce na inauguracyjnej gali organizacji RIZIN Fighting Federation przegrał w ćwierćfinale turnieju z Czechem Jiri Prochazką przez KO w pierwszej rundzie.

Pojedynek Jackson vs Ishii odbędzie się w limicie catchweight 97,5 kg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *