Przyszłość dywizji piórkowej kobiet UFC zależy od mistrzyni Amandy Nunes

Jeff Bottari/Zuffa LLC

Los dywizji piórkowej kobiet w UFC wciąż jest niepewny zwłaszcza, ze trudno znaleźć godne rywalki dla podwójnej mistrzyni Amandy Nunes. Według szefa UFC Dany White’a przyszłość dywizji piórkowej leży w rękach Nunes.

Mistrzyni wagi koguciej i piórkowej Amanda Nunes (21-4 MMA, 14-1 UFC) po raz drugi obroniła tytuł w wadze 145 funtów, kiedy to na UFC 259 szybko pokonała Megan Anderson przez poddanie.

Była to kolejna łatwa i dominująca wygrana mistrzyni, a organizacja nadal szuka pretendentek do tytułu dla uznawanej za najlepszą zawodniczkę wszech czasów Brazylijki.

Z wygranymi Nunes nad byłymi mistrzyniami wagi piórkowej Invicta FC Felicią Spencer i Anderson, może być ciężko znaleźć dla niej godną rywalkę w 145 funtach. Jednak Dana White mówi, że to od Nunes będzie zależeć, czy dywizja pozostanie w UFC, czy nie.

„Będziemy utrzymywać tę dywizję w ruchu tak długo, jak długo podwójna mistrzyni będzie chciała bronić jej tytułu” – powiedział White na konferencji prasowej po UFC 259.

White nie miał nic więcej do powiedzenia poza pochwałami dla Nunes, którą chciałby zobaczyć w szybkim powrocie do obrony tytułu w wadze koguciej. Skoro Julianna Pena straciła swoją następną przeciwniczkę, Holly Holm, i ma ochotę na walkę z Nunes, White uważa, że taka walka ma sens.

„Ona jest niesamowita, ona weszła tam i sprawiła, że wyglądało to dziś łatwo przeciwko naprawdę twardej dziewczynie, która mocno uderza, która przyszła wygrać, więc nie mogło się to zdarzyć lepszej istocie ludzkiej. Ona jest jedną z najsłodszych osób na ziemi i jestem naprawdę szczęśliwy z jej powodu. Rozmawiamy o jej szybkim powrocie na obronę tytułu 135 funtów, ponieważ dzisiejsza noc była dla niej łatwa.

Julianna Pena pisała do nas SMS-y przez całą noc. Była zajęta dzisiejszego wieczoru. Tak, możemy to zrobić.”

Wygląda więc na to, że być albo nie być dla kobiecej dywizji piórkowej UFC zależy głównie od Amandy Nunes i tego, czy będzie chciała kontynuować w niej rywalizację na przemian z rywalizacją w kategorii koguciej. Przed organizacją również stoi nie lada wyzwanie w postaci znalezienia godnych rywalek dla Nunes, która w chwili obecnej zdaje się być poza zasięgiem kogokolwiek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *